Vlach s Juríkem končí, novým trenérem Beranů se stal Miloš Říha mladší
Vlach s Juríkem končí, novým trenérem Beranů se stal Miloš Říha mladší
Novým trenérem hokejistů Zlína se v pondělí stal Miloš Říha mladší. foto: PSG Berani Zlín

Zlínský kraj – Ani nedělní výhra v prodloužení nad Kolínem nic nezměnila. Vedení hokejového Zlína po nevýrazné první polovině základní části a po příchodu nového generálního manažera Roberta Hamrly mění trenéry. Končí Rostislav Vlach, Juraj Jurík i Libor Chytil, novým koučem týmu PSG Berani Zlín se stal Miloš Říha mladší. Jeho asistenty zůstávají Oldřich Horák a Luboš Horčička.
„I přes včerejší vítězství a lepší výkon jsme se rozhodli pro změnu v rámci hlavního trenéra. Mužstvo potřebuje nový impuls a věřím, že Miloš Říha mladší je tím správným člověkem, který dokáže kabinu probudit a posunout tým na vyšší příčky,“ uvedl Robert Hamrla, který o víkendu převzal klub PSG Berani Zlín.

Miloš Říha mladší se stal nově i sportovním manažerem, bude mít tedy hlavní slovo při skládání kádru. Martin Kotásek zůstává v pozici vedoucího mužstva.

Čtyřicetiletý Říha se narodil v Ostravě. V mládežnickém věku hrál za Zlín, nicméně ze zdravotních důvodů hokejovou kariéru ukončil. Přešel na trenérskou dráhu, vedl mládežnická mužstva pardubických hokejistů a působil rovněž v pozici skauta. Posléze přešel do Hradce Králové, kde v sezoně 2012/13 vyhrál juniorskou ligu a zároveň začal působit v seniorském hokeji jako asistent trenéra v A-týmu. Od další sezony se vrátil do Pardubic, kde dělal v extraligovém týmu asistenta Zdeňku Venerovi a poté působil vedle svého otce.

V létě 2015 se stal hlavním trenérem, ale po měsíci u týmu skončil. Začal působit v první lize, kde vedl Litoměřice a Slavii. Stal se konzultantem Karlových Varů v době jejich návratu do nejvyšší soutěže. Vrátil se zpátky do extraligy, neboť společně s Václavem Baďoučkem vedl od sezony 2021/22 hokejisty Plzně, od týmu Západočechů byl odvolán na začátku letošního ročníku.

Miloš Říha mladší absolvoval stáže ve Spojených státech a v předních týmech KHL (Petrohrad, Mytišči). Dva roky byl asistentem národního týmu České republiky po boku svého otce, v této pozici absolvoval Mistrovství světa 2019 na Slovensku, přičemž další šampionát ve Švýcarsku byl zrušen kvůli covidu. Stál na střídačce české reprezentace při řadě turnajích prestižní série Euro Hockey Tour.

Michal Konečný