Úspěch mladých Zlíňanů na mistrovství světa v cyklistice! V kolové obsadili 4. příčku
Úspěch mladých Zlíňanů na mistrovství světa v cyklistice! V kolové obsadili 4. příčku
Český reprezentant Tomáš Horák. foto: UTB

Zlínský kraj – Na mistrovství světa v cyklistice, které se uskutečnilo od 3. do 13. srpna ve Skotsku, zanechali výraznou stopu také sportovci z Baťova města. Student Fakulty logistiky a krizového řízení UTB Tomáš Horák spolu se svým spoluhráčem Radkem Adamem obsadili v kolové skvělé 4. místo.
Prestižní cyklistickou akci hostila skotská města Glasgow a Edinburgh, přičemž soutěžím v sálové cyklistice, tedy kolové a krasojízdě, patřily v programu poslední tři dny. V kolové Českou republiku reprezentovala mladá zlínská dvojice ve složení Tomáš Horák a Radek Adam, která si v konkurenci 13 států vedla nadmíru úspěšně, když obsadila konečné 4. místo. Titul mistrů světa pro letošní rok patří Německu, 2. místo obsadilo Švýcarsko a 3. skončilo Rakousko.

Ještě minulý rok hrál Tomáš s Radkem I. ligu, ze které se probojovali do Škoda Extraligy. Začátek sezóny v Extralize nevypadal příliš slibně, ale v průběhu sezóny se výsledky z turnajů pouze zlepšovaly. Vyústilo to až v titul MČR pro rok 2023, kdy se mladíci stali teprve druhým a zároveň nejmladším týmem Zlína, který titul MČR v elitní kategorii získal. Třešničkou na dortu pak byla kvalifikace na mistrovství světa v kolové, kde obsadili skvělé 4. místo.

Poslední turnaj sezóny však nadějné duo teprve čeká, a to 25. listopadu, kdy se ve zlínské sportovní hale DATART uskuteční finále světového poháru v kolové. Zde se hráči Zlína znovu utkají se světovou špičkou a budou bojovat o nejvyšší příčky.

Kateřina Nosková