Umělka opět slouží fotbalistům
Umělka opět slouží fotbalistům
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Kompletní rekonstrukce hřiště s umělou trávou v areálu letního stadionu je hotova. Po novém osvětlení v loňském roce mají fotbalisté k dispozici moderní povrch i se zázemím střídaček.

Vytížení umělky je maximální nejen přes den, ale také po setmění a to zejména od podzimu do jara. Ke svým zápasům a tréninkům ji využívají všechny fotbalové týmy TJ Valašské Meziříčí od dětí až po dospělé a nejen ty. Loni zde proto radnice nechala s náklady 1,8 milionu Kč vybudovat nové osvětlení. Letos prošlo kompletní proměnou samotné hřiště.

„Po cirka 15 letech provozu už bylo nezbytné provést výměnu povrchu včetně střídaček a oplocení. Původní projektovanou cenu 18 milionů korun bez DPH se nám soutěží navíc podařilo snížit na 10 milionů,“ řekl místostarosta Petr Nachtmann. Vedle moderního umělého trávníku tzv. třetí generace, který splňuje veškerá kritéria certifikace FIFA, jsou na hřišti také nové branky a plot na vzdálenější straně od tribuny doplnila konstrukce se záchytnou sítí. „Nyní už umělka opět slouží fotbalistům, z čehož mám velkou radost. Nově zde lze hrát ligové soutěže do divize včetně, což by mělo pokrýt většinu potřeb našich fotbalistů,“ navázal místostarosta Nachtmann.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí