Ševci získali ze Sparty útočníka Schánělce, ve Zlíně bude hostovat do konce sezony
Ševci získali ze Sparty útočníka Schánělce, ve Zlíně bude hostovat do konce sezony
Fotbalisty Zlína posílil útočník Tomáš Schánělec. foto: FC Zlín

Zlínský kraj – Ševci před startem jarní části FORTUNA:LIGY posilují ofenzivu. Na hostování do konce letošní sezony z pražské Sparty získali útočníka Tomáše Schánělce. Jednadvacetiletý forvard, který na podzim ve druhé nejvyšší soutěži zaznamenal sedm branek, se k týmu připojil v pondělí a v pátek s ševci odletí na herní soustředění do Turecka, kde si odbude i zápasovou premiéru ve žlutém dresu.

Trenér ševců Bronislav Červenka si od mladého forvard dost slibuje. „Tomáš je talentovaný kluk, který má zajímavé parametry, velmi dobrý charakter. Hlavní je, že má zájem a ochotu na sobě dál pracovat, rozvíjet svůj talent, potenciál. Věřím, že se mu bude u nás ve Zlíně líbit, probojuje se do základní sestavy, pomůže nám hlavně v mistrovských zápasech a bude pro nás posilou. My mu na oplátku pomůžeme nastartovat jeho kariéru,“ říká Červenka.

Schánělec ve čtvrtečním utkání proti Vyškovu ještě nenastoupil, hrát bude až na soustředění v Turecku.

Talentovaný útočník je rodákem z jihočeského Protivína, kde pod vedením svého otce začal s fotbalem, ale v tamním klubu nikdy nepůsobil. Kariéru odstartoval až v Písku. Do vyhlášené akademie Sparty, kterou upřednostnil před Viktorií Plzeň, se dostal přes České Budějovice a Příbram. Do Prahy se stěhoval po ukončení základní školy.

Přes dorost se dostal až do mužů, v loňské sezoně 2022/2023 pravidelně nastupoval za rezervu ve druhé lize, v závěru minulého ročníku jej do áčka vytáhl kouč Brian Priske. Na podzim byl kapitánem sparťanské juniorky. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE nastoupil v patnácti duelech a vstřelil sedm branek.

Michal Konečný