Poslední změny na Lapači: obranu Vsetína vyztuží Česánek, Holec střídá Klímka
Poslední změny na Lapači: obranu Vsetína vyztuží Česánek, Holec střídá Klímka
Vsetín posílí útočník Miroslav Holec. foto: HS Třebíč

Vsetín – Hokejový Vsetín v poslední lednový den dořešil změny v kádru před blížícím se vrcholem sezony. Vyztužit obranu přichází Boris Česánek ze Slovenska a změny doznají také ofenzivní řady - Valaši si s Třebíčí vyměnili útočníky, za Daniela Klímka získali Miroslava Holce.
Pětatřicetiletý forvard Miroslav Holec představuje pro Vsetín zkušenou posilu. Včetně play-off či barážových utkání má na kontě 551 startů v extralize a 296 ve druhé nejvyšší soutěži. Trenérům Jiřímu Weintrittovi a Radimu Kucharczykovi se poprvé hlásil na tréninku ve středu dopoledne.

„Už před sezonou jsme měli Mirka v hledáčku, tehdy to ale ještě nedopadlo. V posledním období jsme se znovu spojili. Mirek řekl, že by měl zájem jít na Vsetín. S vedením Třebíče jsme se domluvili na trejdu za Dana Klímka, který momentálně nehrál pravidelně. Usoudili jsme, že by mu změna prostředí mohla prospět,“ okomentoval trejd sportovní manažer VHK ROBE Vsetín Radim Tesařík.

Jak Klímek, tak Holec budou v nových angažmá působit do konce sezony. Celá záležitost se musela stihnout vyřídit do konce přestupního termínu, tedy úterní půlnoci.

Obranu VHK dále vyztuží dvaadvacetiletý obránce Boris Česánek ze Slovenska. „Dlouhodobě je nemocný David Kajínek, proto jsme se snažili tým doplnit o defenzivního obránce. Když se naskytla možnost přivést Borise Česánka, neváhali jsme,“ uvedl Tesařík.

Bývalý reprezentant slovenského národního týmu do 20 let působil v Levicích či Brezně, naposledy hrál za Spišskou Novou Ves pod trenérem Vlastimilem Wojnarem. Tomuto celku pomohl v sezoně 2020/2021 k postupu do nejvyšší soutěže. Pro 186 centimetrů vysokého a 93 kilogramů vážícího beka představuje Vsetín první zahraniční angažmá.

V průběhu ledna Valaši získali brankáře Tomáše Vošvrdu a útočníka Radka Čípa. Změn je ale víc. Útočník Roman Půček, který má ve Vsetíně vyřízené střídavé starty z extraligových Vítkovic, dokončí sezonu po dohodě s ostravským celkem na Valašsku.

Stejně tak má vyřízené střídavé starty do konce sezony obránce Filip Krajčík. Útočník Jan Štefka odchází do konce sezony do druholigového Vyškova s tím, že má do Vsetína vyřízené střídavé starty a když bude potřeba, může za VHK kdykoliv nastoupit.

Michal Konečný