Obrovský úspěch zlínského aerobiku! MV team UTB má dva tituly mistrů světa
Obrovský úspěch zlínského aerobiku! MV team UTB má dva tituly mistrů světa
foto: MV team

Zlínský kraj – Členové Klubu sportovního aerobiku MV team Univerzity Tomáše Bati opět dokázali, že patří mezi naprostou světovou špičku. Z nedávného Mistrovství světa ve sportovním aerobiku v belgickém Gentu si díky skvělým výkonům odnesli dva tituly mistrů světa, dva tituly vicemistrů světa a dva tituly II. vicemistrů světa!
V kategorii Adult vynikl Jáchym Hanák, který se umístil na třetím místě, a Vanda Šimková, jež obsadila páté místo. Ještě lepšího výsledku dosáhl Jáchym Hanák ve dvojici s Annou Polákovou z OneClubu Brno, kteří zvítězili a stali se mistry světa v kategorii Duo.

MV team si vedl skvěle také mezi mladými sportovci v kategorii Youth. Veronika Nováková obsadila čtvrté místo, duo Karolína Knedlová a Adriana Vojtěšková se umístilo na pátém místě a duo Elena Smetanová a Dorota Pešlová na sedmém. Největšího úspěchu však dosáhlo trio Veronika Nováková, Alena Březinová a Karolína Knedlová, které se staly vicemistryněmi světa.

Zářili také talentovaní mladí sportovci v kategorii Junior. Trio Emma Kaspřáková, Elena Smetanová a Adriana Vojtěšková si odvezlo čtvrté místo a duo Gabriela Veselá a Lucie Veselá se umístilo na druhém místě. V kategorii Performance se skladbou „Mušketýrky“ MV team vydobyl páté místo.

Nejmladší kategorie Cadet také nezklamala. Dominik Falta si odnesl zlato a získal první místo. Duo Aneta Rychlíková a Johana Čajková se umístilo na čtvrtém místě, duo Sabina Sedlářová a Nikol Šturmová obsadilo páté místo a trio Sabina Sedlářová, Aneta Rychlíková a Nikola Šturmová dosáhlo třetího místa.

„Celý Zlín může být pyšný na své talentované sportovce z MV teamu, kteří nejen reprezentovali město na světové scéně, ale také přinesli domů mnoho medailí. Gratulujeme k jejich úspěchům a těšíme se na další brilantní výkony v budoucnosti,“ uvedla za MV team Monika Váňová.

Za úspěšnou přípravou klubu stojí Monika Váňová s týmem trenérek K. Rožkovou, L. Richterovou, V. Grygaříkovou, S. Kozákovou a fyzioterapeutkou S. Váňovou, které se věnují sportovní přípravě dětí od útlého věku.

Kateřina Nosková