Novou tělocvičnu na Křižné navrhnou architekti
Novou tělocvičnu na Křižné navrhnou architekti
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Zastupitelé města Valašské Meziříčí schválili podmínky architektonické soutěže na přístavbu tělocvičny základní školy Křižná. Tu využije nejen 650 zdejších žáků, ale v odpoledních hodinách a o víkendech také sportovci. Lhůta pro podávání soutěžních návrhů je stanovena do 15. března příštího roku.

Moderní školní tělocvična a tréninková sportovní hala v jednom. Takový projekt má vzniknout v centru Valašského Meziříčí u ZŠ Křižná. „Nechceme budovat megalomanskou halu za stovky milionů korun, která nikdy nepokryje potřeby všech sportů. Ekonomicky i provozně je pro naše město mnohem výhodnější stavba nové tělocvičny s parametry tréninkové haly. Vzhledem k tomu, že naše největší základní škola takové sportovní zázemí dlouhodobě postrádá, jedná se o ideální řešení. Počítáme s tím, že by zde mohlo vzniknout vnitřní hřiště o rozměrech 43 krát 23 metrů s tribunou pro 200 diváků,“ nastínil plány radnice místostarosta Petr Nachtmann a pokračoval: „Bavíme se o projektu s odhadovanými náklady cirka 100 milionů korun, na jehož výstavbu bychom samozřejmě chtěli žádat o dotaci. Vedle samotné tělocvičny chceme řešit také okolní venkovní sportovní areál školy, a proto jsme se rozhodli vyhlásit architektonickou soutěž.“

Samotná soutěž, kterou pro město administruje specializovaná společnost ve spolupráci s městských architektem proběhne v souladu s pravidly České komory architektů. „Termín pro podávání soutěžních návrhů je stanoven na polovinu března příštího roku. Následně proběhne hodnocení porotou složenou z odborníků nominovaných přímo Českou komorou architektů a zástupců města. Z hodnotících kritérií bude kladen důraz na kvalitu architektonického i krajinářského řešení a také kvalitu návrhu z pohledu udržitelnosti včetně technické úrovně. Věřím, že díky této soutěži získáme skvěle zpracované řešení, které nejen vhodně doplní stávající areál, ale zároveň zohlední potřeby školy a sportovců,“ reagovala místostarostka Yvona Wojaczková.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí