Nové workoutové hřiště u Domečku už slouží
Nové workoutové hřiště u Domečku už slouží
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Město Valašské Meziříčí v uplynulých dnech dokončilo vítězný projekt loňského ročníku participativního rozpočtu Nás Valmez. V areálu Střediska volného času Domeček tak vzniklo workoutové hřiště, které je otevřeno široké veřejnosti.

Zbrusu nové hrazdy na shyby a výmyky, vertikální a horizontální žebřík, bradla či terče pro dospělé i děti a další prvky, ale také gumová bezpečností dopadová plocha tvoří nové valašskomeziříčské sportoviště. „Projekt workoutového hřiště u Domečku navrhl David Hladil a lidé mu loni poslali bezmála 1 100 hlasů, čímž jednoznačně zvítězil v druhém ročníku participativního rozpočtu Náš Valmez. Na novém hřišti může najednou pohodlně cvičit až 22 osob, přičemž se počítá i s hojným využitím pro děti. Opět se nám tak potvrdilo, že díky aktivním občanům mohou ve Valašském Meziříčí vznikat skvělé projekty,“ nešetřil chválou starosta Robert Stržínek. „Jsme rádi, že se daří rozšiřovat možnosti sportovního vyžití v našem areálu. Vedle nového workoutového hřiště nyní dokončujeme také lezeckou stěnu a rozhodně chceme v tomto trendu pokračovat. Zároveň zveme všechny malé i velké milovníky pohybu, aby si k nám přišli zacvičit,“ uvedl David Holec, ředitel SVČ Domeček. Otevřeno už je také Valmezské piknikoviště v areálu bývalých kasáren a pracuje se i na projektech Revitalizace zeleně u kulturního domu v Hrachovci a Vstupní brána do ZŠ Vyhlídka, které také uspěly v loňském ročníku participativního rozpočtu Náš Valmez.

Do toho letošního mohou zájemci podávat své návrhy až do konce června. Maximální výše nákladů na jeden z nich může činit 500 tisíc Kč a přihlášení je velmi jednoduché. Stačí vyplnit formulář na www.nasvalmez.cz. Město poté posoudí jeho realizovatelnost a občané budou sami vybírat vítěze. Pokud si zájemci s něčím neví rady, mohou se obracet na Lucii Královou – e-mail: lucie.kralova@muvalmez.cz a telefon: 571 674 340.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí