Napadený fanoušek a četné projevy nenávisti. Hokejoví Berani řeší konflikty s policií
Napadený fanoušek a četné projevy nenávisti. Hokejoví Berani řeší konflikty s policií

Zlínský kraj – Sobotní vysoká porážka na ledě Kolína a dlouhodobě neuspokojivé výsledky hokejových Beranů vyvolaly agresivní a nenávistné chování skupiny zlínských fanoušků. To vyeskalovalo v sobotu večer na zlínském vlakovém nádraží, kde došlo k napadení fanouška skupinou šesti osob, které se svými vyjádřeními hlásily k radikální větvi hokejových fanoušků.

Ze způsobu útoku navíc vyplynulo, že se náš věrný fanoušek stal terčem proto, že se aktivně zúčastnil podpory našeho týmu v Kolíně,“ vyjádřil se klub k události na svých webových stránkách.

Tento případ však není jediný, který Berani v posledních měsících evidují. Podle nich došlo i k násilnému vniknutí do hráčské kabiny, pokusu o násilné vniknutí do kanceláře vedení, propíchnutí pneumatiky u osobního vozu, násilnému chování mezi fanoušky a zastrašování.

Závažnost a zejména závadnost takových projevů je po sobotní události již naprosto neakceptovatelná a vzhledem k tomu, že dále eskaluje, jsme nuceni veškeré události již řešit ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení a předat podněty k prošetření Policii České republiky,“ informoval zlínský klub.

Projevů nenávisti, agrese a anonymního zastrašování jsou plné i sociální sítě. „Tyto projevy budou monitorovány a autoři předáni k další zodpovědnosti. Bohužel na základě jednání s Policií ČR jsme se rozhodli neeskalovat situaci a až do odvolaní omezit možnost vkládat komentáře na profilech našeho klubu na sociálních sítích,“ stojí ve vyjádření klubu.

Zlínským hokejistům patří aktuálně 8. místo v ligové tabulce a výkonnostně zůstávají daleko za předsezónními očekáváními. Z posledních deseti zápasů vyhráli jen třikrát a potýkají se zejména se slabou produktivitou.

Sportovní výsledky nás netěší, ale nesmí být záminkou pro nenávist, agresivitu, zastrašování nebo dokonce fyzické útoky,“ dodal klub na závěr.

Kateřina Nosková