Medailisté z Olympiády dětí a mládeže převzali v sídle kraje ocenění
Medailisté z Olympiády dětí a mládeže převzali v sídle kraje ocenění
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Celkem 13 medailí, z toho 3 zlaté, 5 stříbrných a 5 bronzových, přivezli ze zimní Olympiády dětí a mládeže konané letos v lednu v Královéhradeckém kraji mladí reprezentanti Zlínského kraje. Medailisty na krajském úřadě přijali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro oblast mládeže a sportu Jiří Jaroš. Poděkovali jim za reprezentaci kraje, poblahopřáli k dosaženým výsledkům a předali pamětní medaile a dárky.

„Děkuji za skvělou reprezentaci našeho kraje, a to nejen vám, medailistům, ale i všem ostatním za to, že bojovali a dali do toho všechno. Velký dík patří také trenérům a samozřejmě i rodičům, kteří vás podporují. Přeji vám, abyste u sportu zůstali, aby se vám v něm dařilo a hlavně, aby vám dělal radost,“ řekl mladým olympionikům hejtman Radim Holiš.

„Jsem moc rád, že jsem se mohl olympiády účastnit jako divák a fandit vám přímo na místě. Díky moderním technologiím jsem v některých momentech sledoval až tři sporty současně. Byl pro mě velký zážitek vidět vaše skvělé výkony a jsem na vás hrdý,“ doplnil radní Jiří Jaroš.

Jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže se uskutečnil v Královéhradeckém kraji od 22. do 26. ledna. Zlínský kraj na něm reprezentovala 106členná výprava, složená ze 76 sportovců, 28 trenérů a 2 vedoucích výpravy. Vlajkonošem Zlínského kraje byl skikrosař Jiří Čech. Účast krajské výpravy na olympiádě Zlínský kraj podpořil částkou 1 600 000 korun.

Na programu olympiády byly následující soutěže: alpské lyžování, běžecké lyžování, běžecké lyžování zrakově postižených, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding a šachy. Zlínský kraj měl zástupce v celkem deseti disciplínách. Nejcennější kov v jeho barvách vybojovali Tereza Riedlová a Natálie Švecová v biatlonu a Jan Pešl ve slalomu.

Medailisté ze Zlínského kraje

Akrobatické lyžování (skicross)

Markéta Dostálová: stříbrná medaile – skicross – mladší dívky

Snowboarding

Karolína Mikesková: stříbrná medaile – paralelní obří slalom – mladší dívky

Šachy

Bayarjavkhlan Delgerdalai: stříbrná medaile – turnaj – starší chlapci

Biatlon

Tereza Riedlová: zlatá medaile – závod s hromadným startem 5 km volně – starší dívky W15; bronzová medaile – štafeta 3 x 2 km volně – dívky W14-15
Natálie Švecová: zlatá medaile – sprint 4 km klasicky – starší dívky W15; bronzová medaile – štafeta 3 x 2 km volně – dívky W14-15
Ella Mičolová: bronzová medaile – štafeta 3 x 2 km volně – dívky W14-15

Alpské lyžování

Jan Pešl: zlatá medaile – slalom – mladší žáci; bronzová medaile – paralelní slalom družstev
Mariana Žišková: stříbrná medaile – obří slalom – starší dívky; bronzová medaile – paralelní slalom družstev
Linda Drhová: stříbrná medaile – obří slalom – mladší dívky
Karolína Polášková: bronzová medaile – slalom – mladší dívky; bronzová medaile – obří slalom – mladší dívky; bronzová medaile – paralelní slalom družstev
Filip Fuchs: bronzová medaile – obří slalom – starší žáci; bronzová medaile – paralelní slalom družstev

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje