Krajská tenisová akademie Zlínského kraje má za sebou veleúspěšný rok
Krajská tenisová akademie Zlínského kraje má za sebou veleúspěšný rok
foto: Krajská tenisová akademie

Zlínský kraj – Krajská tenisová akademie Zlínského kraje má za sebou velmi úspěšný rok. Uspořádala několik soustředění a její hráči zářili jak v týmových soutěžích, tak i individuálně.
Hráči Krajské tenisové akademie v tomto roce získali ve dvouhrách Oblastních přeborů třikrát první místo, čtyřikrát druhé a sedmkrát byli třetí. Ve čtyřhrách potom jedenkrát zvítězili, devětkrát brali druhé místo a sedmadvacetkrát byli stříbrní. Družstvo starších žáků jednoho ze zakládajících klubů TENIS SLOVÁCKO postoupilo na mistrovství ČR.

Mezi největší individuální úspěchy v tomto roce můžeme dozajista zařadit výsledky Terezie Prici z Jiskry Otrokovice, která se stala dvojnásobnou oblastní přebornicí ve dvouhře a získala třetí místo na mistrovství ČR ve dvouhře i čtyřhře. Michal Juřena z TK Zlín je držitelem titulu Oblastní přeborník ve dvouhře a Aneta Pobořilová z TK Deza Valašské Meziříčí je finalistkou mistrovství ČR ve čtyřhře. Skvěle se v minulých měsících dařilo i Karolíně Šmídové z TK Zlín, která se stala držitelkou 3. místa ve dvouhře a 2. místa ve čtyřhře na mezinárodním turnaji TE 14 &U v italském Sassuolu, odvezla si vítězství ve čtyřhře z mezinárodního turnaje TE 14 &U v Popradu a stříbro ze čtyřhry z mezinárodního turnaje TE 14 &U, který se konal v Bruhl Modlingeru v Rakousku.

„Skvělé výsledky hráčů Krajské tenisové akademie bereme jako potvrzení, že tento typ společné a intenzivní práce má smysl. Budeme ji i nadále podporovat,“ řekl Ing. Jiří Jaroš, člen Rady Zlínského kraje, který společně s Ing. Davidem Vychytilem, náměstkem hejtmana Zlínského kraje, vznik KTA významně podpořil.

Smyslem akademie je především možnost společných tréninků hráčů na různých místech a pod vedením různých trenérů, což vede k výsledkům, jaké KTA vykazuje. „Proběhla společná soustředění v tenisových centrech ve Zlíně, Starém Městě i Valašském Meziříčí, v každém místě dvakrát. Společně jsme se vydali i do Piešťan a v červnu pak ve Starém Městě proběhlo přátelské tenisové setkání tří krajů, na kterém hráči akademie porovnali síly s hráči Západoslovenského kraje a oblasti Györ a získali putovní pohár,“ doplnil Jan Macharáček, předseda představenstva akademie. Novinkou jsou i sportovní zdravotní prohlídky pro všechny hráče KTA.

Petra Kučerová