Kdo se stane sportovcem Zlínského kraje za rok 2023? Nominujte svého favorita
Kdo se stane sportovcem Zlínského kraje za rok 2023? Nominujte svého favorita
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Své nejúspěšnější sportovce ocení také letos Zlínský kraj. Předkládat nominace do jubilejního 20. ročníku ankety Sportovec Zlínského kraje může široká veřejnost do 8. března. „Podpora sportu patří mezi priority Zlínského kraje, i proto pravidelně vyhlašujeme tuto anketu. Chceme nejen ocenit úspěšné sportovce, kolektivy a trenéry, ale zároveň zviditelnit jejich jména a příběhy, aby se mohli stát inspirací zejména pro naše děti a mladé lidi,“ uvedl krajský radní pro mládež a sport Jiří Jaroš.

V rámci ankety Sportovec Zlínského kraje 2023 budou vyhlášeni vítězové těchto kategorií: Nejúspěšnější sportovec jednotlivec (10 sportovců včetně absolutního vítěze), Nejúspěšnější sportovec jednotlivec do 18 let, Nejúspěšnější handicapovaný sportovec, Nejúspěšnější sportovní kolektiv, Nejúspěšnější trenér a Cena fair play. Dalšími vyhlašovanými oceněními jsou Cena občanů Zlínského kraje a také Cena hejtmana Zlínského kraje.

V minulých letech se absolutními vítězi ankety Sportovec Zlínského kraje stali například hokejisté Petr Čajánek a Michal Jordán, střelkyně Adéla Bruns, snowboardistka Šárka Pančochová nebo stolní tenistka Hana Matelová.

Nominační formuláře a pravidla pro podání návrhů lze najít na webu Zlínského kraje: https://zlinskykraj.cz/vyzva-k-predkladani-nominaci.

Bc. Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje