Hokejisty Vsetína posílil útočník Číp, doteď působil v Dánsku
Hokejisty Vsetína posílil útočník Číp, doteď působil v Dánsku
Hokejisty Vsetína posílil útočník Radek Číp. foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Hokejisty Vsetína posílil třicetiletý útočník Radek Číp, který naposledy působil v dánském Frederikshavnu. Rodák z Havířova má zkušenosti jak s extraligou, tak i druhou nejvyšší českou soutěží. Pět let strávil v mezinárodní EBEL, respektive ICEHL, nyní vypomůže Valachům.
„Trápí nás koncovka, proto jsme chtěli do týmu přivést útočníka. Radka jsme znali i z jeho působení v Přerově. Víme o jeho kvalitách,“ uvedl sportovní manažer VHK Radim Tesařík.

„Radek dovede být silný na puku, zvýší nám kvalitu a konkurenci v útoku. Je také dobré, že drží hůl napravo, protože praváků je obecně málo. Když se naskytla možnost Radka angažovat, neváhali jsme. Měl velký zájem k nám jít a domluvili jsme se,“ doplnil Tesařík.

Nová akvizice je na Valašsku od pondělí, následně se hráčovo angažmá dotáhlo administrativně. „Když šlo o Vsetín, neváhal jsem. Skrze fanoušky, místo samotné nebo historii klubu. Mám ze Vsetína kamaráda a je to jeden z nejlepších lidí, jaké jsem potkal. Několikrát jsem ho zde navštívil, mám představu, jaký Vsetín je a jací zde jsou lidé. V kabině mají všichni kluci kvalitu. Víme, za čím si jdeme, a všichni jsou tak nastavení. Chtěl bych přispět tomu, abychom se dostali, co nejdál to půjde,“ sdělil Radek Číp.

Šikovný útočník začal s hokejem v rodném Havířově, aby následně přes Olomouc, Havlíčkův Brod a Pardubice zakotvil na dlouhých pět sezon v EBEL. Tam oblékal dres Znojma a Dornbirnu. Vsetínští fanoušci si jej mohou pamatovat z jeho přerovského angažmá v letech 2019 – 2021.

Poslední dva roky pak 187 centimetrů vysoký forvard strávil v Dánsku, kde hrál za Odense a naposledy Frederikshavn. Nyní bude bojovat za zelenožluté barvy. Jeho případný start ve středu doma proti Porubě je podmíněn dokončením transferu z dánské strany.

S blížícím se koncem přestupního období Valaši řeší další možnosti posílení kádru. Klubům vyprší termín pro případné změny posledním lednovým dnem. „Není to jednoduché, protože v tuto chvíli se snaží posílit všechny týmy. Snažíme se ale být na trhu aktivní,“ dodal Tesařík.

Michal Konečný