Hokejisté Vsetína přehráli Přerov a v semifinále vyzvou Jihlavu
Hokejisté Vsetína přehráli Přerov a v semifinále vyzvou Jihlavu
foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín – Jsou tam! Hokejisté Vsetína zvítězili ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off první ligy v Přerově 6:2, vyhráli sérii 3:1 na zápasy a postoupili popáté za sebou mezi nejlepší čtyři týmy Chance ligy.

„Věděli jsme, že dnešní zápas pro nás bude klíčový. Nechtěli jsme se vracet domů, abychom dopustili stav série 2:2. Chtěli jsme být agilnější a aktivnější, což se nám povedlo. Přerov přece jen odehrál o tři utkání více. Dneska jsme měli daleko větší sílu i nastavení v hlavě, že chceme zápas urvat. Měli jsme aktivitu po celý jeho průběh a naše vítězství je podle mě zasloužené,“ míní vsetínský trenér Luboš Rob.

„I série pro nás dopadla, jak jsme si představovali. Povolili jsme Přerovu jeden zápas. Zubři bojovali statečně, ale my jsme byli o něco lepší. Vítězství si vážíme. Přerov bojoval, ale my jsme sérii zvládli lépe a zaslouženě jsme ji vyhráli,“ dodal Rob.

Poražený finalista druhé nejvyšší soutěže z minulých dvou sezon Vsetín po dvou domácích výhrách ve středu neproměnil první mečbol, ale ve čtvrtek na porážku 1:2 zareagoval a je v semifinále popáté za sebou.

Valaši otevřeli skóre v čase 14:23 brankou obránce Robina Staňka, ve 24. minutě zvýšil v přesilové hře Miroslav Holec a v polovině utkání upravil Ondřej Machala už na 3:0. V 35. minutě sice snížil Daniel Ministr, v závěrečné třetině však Machala, Vít Jonák a v oslabení Holec zvýšili náskok Valachů na 6:1.

V semifinále na Valachy čeká Dukla Jihlava, která ve čtvrtfinále překvapivě porazila vítěze základní části z Ostravy 3:1 na zápasy. První semifinálový duel je na programu v úterý 19. března na ledě Vsetína.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy – 4. zápasy:Přerov – Vsetín 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)Branky: 35. Ministr, 58. Pechanec – 24. a 54. Holec, 31. a 51. Machala, 15. Staněk, 53. Jonák. Rozhodčí: Zavřel, Barek – Otáhal, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2267. Konečný stav série: 1:3.

Michal Konečný