Fotbalisty Zlína povede trenér Vrba. Smlouvu podepíše v pondělí
Fotbalisty Zlína povede trenér Vrba. Smlouvu podepíše v pondělí
foto: FC Baník Ostrava

Zlínský kraj – Fotbalisty Zlína na jaře povede známý trenér Pavel Vrba. Majitel klubu FC Trinity Zdeněk Červenka to potvrdil serveru sport.cz. Bývalý reprezentační kouč podepíše smlouvu v pondělí.

Jsem moc rád, že jsme se s Pavlem Vrbou domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který pozvedne naše mužstvo v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat a dosáhneme na kýženou záchranu,“ uvedl Červenka.

Fotbalisty Zlína, kteří na podzim vyhráli jen dva z šestnácti ligových zápasů a před posledními Pardubicemi mají jen dvoubodový náskok, po odvolaném trenéru Janu Jelínkovi nyní dočasně vede kouč juniorky Vít Vrtělka se svými asistenty Jiráčkem a Šišjákem, kteří s týmem absolvují zimní Tipsport ligu.

Osmapadesátiletý Vrba letos v květnu skončil na lavičce Sparty a krátce poté se ujal Baníku. Ve slezském klubu ale vydržel jen jedenáct kol, než se s ním vedení Ostravanů kvůli neuspokojivým výsledkům dohodlo na předčasném ukončení spolupráce.

Přerovský rodák nasbíral největší úspěchy s Plzní, s níž vyhrál tři tituly a třikrát se s ní představil ve skupinové fázi Ligy mistrů. Také vedl českou reprezentaci, Žilinu, ruskou Machačkalu nebo bulharský Ludogorec Razgrad.

Michal Konečný