Fotbalisté Slovácka končí v poháru už ve 3. kole. Druholigové Dukle Praha podlehli 3:4
Fotbalisté Slovácka končí v poháru už ve 3. kole. Druholigové Dukle Praha podlehli 3:4
Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) podlehli Dukle Praha. foto: FC Dukla Praha

Zlínský kraj – Fotbalisté Slovácka končí svou letošní cestu MOL Cupem už ve 3. kole. Svěřenci Martina Svědíka podlehli na domácím trávníku pražské Dukle 3:4.
Středeční utkání nezačalo pro domácí Slovácko dobře. Soupeř využil hned první šanci, když se ve 4. minutě zjevil za obranou Lukáš Buchvaldek a v dobré šanci přeloboval brankáře Heču.

Slovácko se v úvodní půlhodině prezentovalo několika střelami z hranice vápna, ale žádná neměla gólové parametry. Nejvýraznější pokusy si připsali Trávník a Holzer, ale oba projektily mířily do prostoru, který kontroloval brankář Rada.

Závěr poločasu se ale Slovácku vyvedl náramně. Nejdříve pohotovost ve vápně prokázal Pavel Juroška, který ukradl volný míč a počkal na pohyb brankáře a následně poslal míč do odkryté brány. V nastaveném čase přidal gól do šatny Vlasij Sinjavskij a do šaten tak šli fotbalisté Slovácka za stavu 2:1.

Po přestávce se ovšem nepodařilo Slovácko nabyté vedení udržet. Chladný start do druhé půle potrestal po necelé hodině hry Michal škoda, který hlavou poslal míč za Hečova záda. Slovácko za srovnaného stavu šanci na získání vedení zpět nemělo a naopak znovu udeřili Pražané. David Kozel obešel několik našich hráčů a překonal Heču střelou na bližší tyč.

Modrobílí vyrovnali v 81. minutě, kdy rohový kop usměrnil hlavou za Radova záda Jaromír Srubek.

V nastaveném čase trefil Kalabiška ve vápně ruku obránce, ale penalta se nepískala. Následně se v šanci ocitl Cicilia, ale pravačkou mířil těsně mimo. Naopak Dukla udeřila. Martin Douděra se dostal k míči, pronikl do vápna a podstřelil Heču.

„Náš výkon v defenzívě byl katastrofální, byla tam nezodpovědnost. Ani nevím, jak bych to pojmenoval. Byť byl soupeř z druhé ligy, tak měl svoji kvalitu a v koncovce nás trestal. Mě to velice mrzí, ale dobrému výsledku jsme určitě nešli naproti. Hlavně ve druhém poločase jsem se styděl,“ neskrýval zklamání trenér domácích Martin Svědík.

Fotbalisté Slovácka se tak v letošní sezoně budou soustředit už jenom na FORTUNA:LIGU, kde drží průběžné 5. místo. V sobotu 30. září nastoupí v zápase 10. kola na půdě Jablonce.

Kateřina Nosková