Fotbalisté FC Zlín se připojují k Movemberu a jdou příkladem
Fotbalisté FC Zlín se připojují k Movemberu a jdou příkladem
foto: Nemocnice T. Bati

Zlínský kraj – Movember – tedy akci upozorňující na prevenci rakoviny prostaty a varlat – v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně aktivně a osobně podpoří také zlínští fotbalisté. Ve středu nastoupí na pomyslné hřiště urologické ambulance dokonce celá fotbalová jedenáctka.

Znamením Movemberu jsou kníry zdobící mužské tváře. „Jen nosit knír ale nestačí, důležité jsou právě preventivní prohlídky, a proto jsme se znova rozhodli, že ji s klukama absolvujeme taky. Budeme rádi, když se k nám připojí i fanoušci a podaří se nám rozšířit povědomí o tomto problému. Vyšetřit se může každý zdarma a bez lékařského doporučení,“ říká Antonín Fantiš, který o prohlídku v KNTB přímo požádal.

Smutnou zkušenost s touto nemocí mají i někteří lidé ze samotného fotbalového klubu. O to více se snaží této problematice věnovat. „Měl ji můj táta a bohužel na ni zemřel. Myslím si, že po čtyřicítce jsou preventivní vyšetření velmi důležitá a dokážou mnohdy zachránit životy,“ zdůraznil klubový masér Patrik Hučko.

Fotbalisté Zlína absolvují vyšetření prostaty v urologické ambulanci Baťovky ve středu 8. listopadu. Právě v listopadové středy mohou v čase 14:00-18:00 přijít bez objednání zájemci o preventivní vyšetření prostaty (budova č. 24, 1.NP). Příchozím bude odebrána krev na vyšetření PSA (prostatický specifický antigen). V případě podezřelých nálezů pak budou zdravotníci pacienty telefonicky kontaktovat ohledně dalšího postupu.

Zlínský fotbalový klub se rozhodl podpořit Movember i dalšími aktivitami a soutěžemi, například v rámci ligového utkání s FK Jablonec, které se odehraje 11. listopadu v 15 hodin ve Zlíně. Část ze vstupného poputuje na podporu onkologické oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně.

Mgr. Dana Lipovská, tisková mluvčí KNTB