Do Zlína dorazil další Fin. Berani vyzkouší útočníka Salmia
Do Zlína dorazil další Fin. Berani vyzkouší útočníka Salmia
Fin Mikko Salmio se ve Zlínu během dvoutýdenního try-outu porve o smlouvu do konce sezóny. foto: Berani Zlín, Vojtěch Gargulák

Zlínský kraj – Hokejisté Zlína rozšířili zahraniční legii, angažovali dalšího hráče z Finska. Z týmu Vaasan Sport dorazil do Baťova města urostlý útočník Mikko Salmio, který se v týmu Chance ligy během dvoutýdenního try-outu porve o smlouvu do konce sezóny. Pro dvaatřicetiletého forvarda jde o první zahraniční angažmá, ve finské nejvyšší soutěži odehrál přes 500 duelů.
Salmio přichází ve stopách svého dlouholetého spoluhráče a kamaráda Aleksiho Salonena, se kterým hokejově vyrůstal v klubu JYP Jyväskylä. V jeho dresu zažil také svou dosud nejpovedenější sezónu, v ročníku 2015/16 nasbíral celkem 30 kanadských bodů. V Liize také získal hned tři bronzové medaile. Kromě mateřského klubu nastupoval také za kluby Ässät Pori a Vaasan Sport.

„Jedná se o útočníka s výbornými fyzickými parametry, který je využitelný i ve speciálních formacích. Jeho předností budou také bohaté zkušenosti z finské nejvyšší soutěže,“ komentuje zkoušku dvaatřicetiletého křídelníka hlavní trenér Miloš Říha.

Michal Konečný