Do výzvy Do práce na kole 2023 se zapojilo 222 účastníků
Do výzvy Do práce na kole 2023 se zapojilo 222 účastníků
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov – Celý květen na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem – tedy udržitelně a aktivně. Tuto výzvu přijalo v Rožnově pod Radhoštěm celkem 222 účastníků, kterým se za celý měsíc podařilo ujet/ujít přes 43 000 km. Na závěrečném večírku byly vyhlášeny týmy s největší pravidelností a také jednotlivci s tím nejvyšším výkonem.

Květnovou výzvu letos přijalo rekordních 25 625 účastníků a účastnic z celého Česka. S cílem udělat něco pro své fyzické a psychické zdraví, ale i pro zdraví našich měst a planety. Účastníci a účastnice Květnové výzvy překonali celkem 5,7 milionu km a ušetřili tak 739 tun emisí CO2. V Rožnově pod Radhoštěm do výzvy nastoupilo 62 týmů.
Tři týmy nevynechaly ani jednu cestu do práce a z práce udržitelnou formou a mohou se tak pyšnit 100% pravidelností. Na prvním místě se umístil tým „Rychlonožky“ s počtem 108 cest, druhé místo obsadil tým „Přímo z gauče“ za 165 jízd a třetí příčku získaly „Berušky“ za 120 jízd.

Na závěrečném večírku proběhlo vyhlášení nejlepších týmů, které si převzaly hodnotné ceny, které věnovaly oceněným účastníkům rožnovské a okolní firmy.

Za městský úřad Rožnov pod Radhoštěm se výzvy účastnilo 14 týmů s 51 účastníky. Společně se zaměstnancům městského úřadu podařilo ujet/ujít 5 685 km. „Jsem rád, že se v Rožnově opět do akce Do práce na kole zapojil vyšší počet účastní ve srovnání s předchozími lety. Celkem 222 účastníků a 62 týmů ukázalo, že vyměnit auto za kolo či pěší chůzi má smysl s ohledem na vlastní zdraví a také s ohledem na životní prostředí. Moc děkuji kolegům z městského úřadu za organizaci celé akce a vím, že na vedení Rožnova je teď při uvedeném zájmu veliký úkol – vybudovat ještě více cyklostezek na území města tak, aby cesta do práce na kole byla bezpečná, rychlá a pohodlná a využívalo ji stále více zaměstnanců,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross.

MěÚ Rožnov