Slovácko zahájilo přípravu bez Valenty, ale s posilou z Rakouska. Chceme zůstat co nejvýš, říká trenér Svědík
Slovácko zahájilo přípravu bez Valenty, ale s posilou z Rakouska. Chceme zůstat co nejvýš, říká trenér Svědík
Trenér Slovácka Martin Svědík. foto: 1.FC Slovácko

Zlínský kraj – O den později než konkurenční Zlín odstartovali zimní přípravu fotbalisté Slovácka. Svěřenci trenéra Martina Svědíka byli ve středu dopoledne v posilovně, odkud se přesunuli na hřiště do Mařatic, odpoledne pak zamířili na přírodní trávu do Starého Města.
S týmem přípravu nezačal záložník Matěj Valenta, kterého si stáhla z hostování pražská Slavia, a reprezentační povinnosti si plní Merchas Doski. Naopak do tréninkového procesu se s týmem zapojil Martin Kudela, který podzimní část soutěže strávil v týmu druholigové Kroměříže, kde nastoupil do 13 zápasů a patřil k oporám týmu.

„Matěje si Slavia podle dohody stáhla a uvidíme, co přinesou další dny. Martin Kudela se zapojí do přípravy s mužstvem, v Kroměříži jsme ho sledovali, patřil tam k oporám týmu, určitě si zaslouží nastoupit do přípravy s ligovým týmem. Poprvé do tréninku se pak s týmem zapojil útočník Marko Kvasina, kterého jsme podepsali koncem roku,“ říká k prvnímu dni přípravy sportovní ředitel Veliče Šimulikoski.

Slovácko má za sebou nadmíru vydařený půlrok. Ve FORTUNA:LIZE je čtvrté a na jaře chce zase útočit na evropské poháry.

„Chceme zůstat co nejvýš,“ přitakává trenér Martin Svědík. „Když se nám to podařilo tak rozjet, teď už bychom byli alibisté, kdybychom tvrdili něco jiného. Chceme skončit v první šestce. Zápasů na jaře není tolik, takže si musíme dát pozor na začátek a podle startu jara se to zase bude odvíjet,“ přidává.

Slovácko by rádo získalo pravého obránce, aby krajní bek Reinberk měl větší konkurenci. Po ztrátě Valenty se poohlíží i po středním záložníkovi. Moc možností ale není. „Budeme to řešit, ale nemyslím si, že bychom v zimě přivedli třeba tři hráče,“ říká.

Fotbalisté Slovácka se v prvním týdnu budou připravovat v domácích podmínkách. V dalším týdnu absolvují na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci kondiční a zátěžové testy, pak odletí na první soustředění do Turecka.

V Antalyi se budou Kadlec a spol. chystat hned dvakrát. V Turecku kromě nabírání fyzické kondice odehraje Slovácko rovněž pět přípravných zápasů, včetně generálky před ligou. Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY se na pobřeží Středozemního moře utká se soupeři z Rakouska, Ukrajiny, Rumunska a Černé Hory.

„Prostor dostanou všichni hráči. Chceme velkou zátěž rozložit na celý tým. Já si hlavně přeji, aby nás na soustředění bylo dost a mohli točit dvě jedenáctky a nemuseli nic vymýšlet,“ dodal Svědík.

Michal Konečný