Cyklostezka BEVLAVA získala ocenění v cestovním ruchu
Cyklostezka BEVLAVA získala ocenění v cestovním ruchu
foto: Jan Zainer

Zlínský kraj – Cyklostezka BEVLAVA byla oceněna jako jeden z nejvýznamnějších počinů v turistickém ruchu ve Zlínském kraji v posledních třech letech. Zástupci cyklostezky Bevlava převzali uznání v rámci konference Cestovní ruch ve Zlínském kraji 2023, který pořádala Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve Zlíně 2. 3. 2023.

„Děkujeme za ocenění práce, kterou máme za sebou. V posledních letech jsme se soustředili hlavně na vybudování klíčových částí cyklostezky. Cyklisté si mohou užívat příjemnou a bezpečnou jízdu v úsecích mezi Ústím u Vsetína a Lužnou, mezi Valašskými Klobouky, Brumovem-Bylnicí a Svatým Štěpánem, na Slovensku potom od státní hranice po Nemšovou a dále na Trenčín. Nabízíme také řadu cyklovýletů do okolního terénu. Všechny potřebné informace přehledně najdete na webu cyklostezky www.bevlava.cz,“ uvádí Jaroslav Baloušek, předseda Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko.

V současné době partneři intenzivně pracují na dobudování dalších úseků cyklostezky, v letošním roce bude dokončen například úsek mezi Lužnou a Valašskými Příkazy, který provede cyklisty krásnými partiemi Hornolidečska.

Mezinárodní cyklostezka Bevlava je jednou ze čtyř dálkových mezinárodních cyklotras Zlínského kraje, jejích 50 kilometrů v budoucnu propojí příhraniční regiony. Propojí také povodí řek Bečva, Vlára a Váh – odtud název BeVlaVa. Cyklostezka se vine údolími mezi kopci Beskyd, Javorníků a Bílých Karpat.

Ocenění a poděkování náleží všem partnerům, kteří se na rozvoji cyklostezky Bevlava podílejí.

Cyklostezka Bevlava vzniká za spolupráce mikroregionů Hornolidečsko a Valašské Klobucko, MAS Vršatec a jejich členských měst a obcí. Na jejím rozvoji a propagaci se podílí řada dalších organizací, mj. Zlínský kraj, Trenčiansky kraj a destinační společnosti: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Zlínsko a Luhačovicko, Valašsko, Trenčín Región.

Více informací: www.bevlava.cz / www.bevlava.sk

Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko