Bobři vítají dvě nové posily. Přichází odchovanec Kladna a zkušený útočník
Bobři vítají dvě nové posily. Přichází odchovanec Kladna a zkušený útočník
foto: HC Bobři

Val. Meziříčí – Hokejisty Valašského Meziříčí doplní na soupisce pro následující sezonu dvě nová jména, obránce Ladislav Funk a útočník Jan Matějka.

Ladislav Funk na Valašsko přichází z Ústí nad Labem, dříve nastoupil i do několika utkání za mateřské Kladno a to i v sestavě s legendou českého hokeje Jaromírem Jágrem.

,,Na Ladislava jsme narazili už v minulé sezoně, řešili jsme možnosti jeho příchodu, ten se však nakonec neuskutečnil. Řekli jsme si ale, že si po konci ročníku dáme vědět. Ladislav Funk patřil v Ústí nad Labem mezi přední hráče a na II. ligu je velice dobrým obráncem. Je u něj velká vidina toho, že se může posunout a že může být dalším, který u Bobrů vystřelí a otevřou se mu dveře do I. ligy, což je také jeden z jeho cílů. My si však slibujeme, že zkvalitní naši obranu a v příští sezoně nám hodně pomůže." komentuje jeho příchod manažer Richard Müller.

Jan Matějka to ve Valmezu již zná, několik sezon nazpět dres Bobrů oblékal. Jeho role je do následující sezony jasná, v týmu převezme roli mentora pro mladší hráče a bude jim tak na ledě velkou oporou.

,,Hráč, který u nás už dříve působil. Je to zkušený borec, který si prošel týmy jako Šumperk nebo Hodonín a hrál i I. ligu. Poslední sezonu sice strávil v krajském přeboru, věříme však, že s jeho zkušenostmi do týmu zapadne. Zkušený útočník se může stát lídrem směrem k mladším hráčům v kabině, navíc je u něj i možnost alternovat na pozici obránce," dodává k jeho příchodu manažer Richard Müller.

Aktuální soupiska HC Bobři Valašské Meziříčí:

Brankáři: Jiří Slovák

Obránci: Matěj Sviták, Václav Kočí, Jakub Velikovský, Ladislav Funk

Útočníci: Lukáš Finsterle, Michael Vavřík, Daniel Stodůlka, Lukáš Stodůlka, Marek Urban, Daniel Capil, Jiří Goiš, Jan Matějka

Jan Kozák, HC Bobři Valašské Meziříčí