Běhej Valachy! Blíží se oblíbený závod ve Velkých Karlovicích
Běhej Valachy! Blíží se oblíbený závod ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice – Baví vás běhání? Rádi sportujete v přírodě? Pak si určitě nenechejte ujít tradiční závod Běhej Valachy a přijeďte si v sobotu 21. října užít mimořádnou atmosféru této rodinné akce do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.
Registrovat se můžete jednoduše on-line na webu DATART Valachy tour.

„Srdečně zvu sportovce všeho věku. Přijďte se proběhnout podzimní přírodou Beskyd, která je v tomto čase opravdu nádherná. Máme připravené trasy pro ty, kteří vyhledávají sportovní výzvy, i pro rekreační běžce. Samozřejmě pamatujeme i na děti. Dopoledne se uskuteční i dětské závody a pro všechny malé sportovce máme v cíli připravenou perníkovou medaili,“ zve hlavní organizátor Bohuslav Komín.

Na start závodu se mimochodem postaví i nejznámější český Ironman Petr Vabroušek, letošní patron dětských závodů DATART Valachy tour, což je určitě zajímavou příležitostí změřit síly s českou triatlonovou legendou.

Ti, kdo se účastnili celého seriálu, mohou také ještě „nahnat“ poslední body do absolutního hodnocení tour. Ve stejný den, hned po vyhlášení vítězů Běhej Valachy, budou totiž oznámeni i vítězové celé letošní tour. Bodový zisk z Běhej Valachy může ještě podstatně zahýbat s celkovým pořadím.

A co všechno vás ve Velkých Karlovicích čeká?

Hlavní závod 12 km s převýšením 350 metrů
Kratší závod 6 km pro hobíky a rekreační sportovce
Dětské závody (Dětská Franz Josef Kaiser Valachy tour) – 6 věkových kategorií s trasami od 100 do 1 800 metrů
Doprovodný program, stánky partnerů, DATART koutek se soutěžemi a skákacím auto-hradem.
Živé vysílání ze závodu včetně dětských.
Tip: přibalte plavky a stavte se po závodu do nedalekého Wellness Horal, kde se můžete zahřát v termálních bazénech a v saunách.
Start i cíl závodu je u karlovického hotelu Galik (cca 200 m od prostorného parkoviště). V hotelu se můžete ohřát, převléknout i občerstvit.

Martina Žáčková