Soud o budovy školy a školky
Soud o budovy školy a školky
Ilustrační foto

Rožnov - Krajský soud v Ostravě začátkem dubna rozhodl o tom, že nebude znovu rozhodovat o vlastnictví budov ZŠ Záhumení a MŠ Koryčanské Paseky, které jsou aktuálně na katastru nemovitostí zapsány na společnost Immobilien Pirker Reality (dále jen IPR). Město Rožnov zvažuje další právní kroky tak, aby toto rozhodnutí zvrátilo a obě budovy vrátilo do svého vlastnictví.
   Téměř 20 let vede město Rožnov právní bitvu se společností IPR (dříve SVAS) týkající se řady nemovitostí v Rožnově. „Většinu nemovitostí, jako například bytové domy, budovu T klubu – kulturní agentury, krytého bazénu, komunikací a dalších jsme ubránili. Jediným dosud nevyřešeným problémem je otázka budovy ZŠ Záhumení a MŠ Koryčanské Paseky,“ uvedl právník zastupující v uvedených sporech město Rožnov Thomas Mumulos.
   „Ohledně těchto budov bylo v původním řízení, které řešilo otázku privatizace, rozhodnuto, že jejich vlastníkem je IPR a zatím posledním rozhodnutím Krajský soud v Ostravě řekl, že otázku vlastnictví nebude znovu otevírat,“ doplnil Thomas Mumulos.
   „Rozsudek krajského soudu nás samozřejmě nepotěšil. Do hry se tak vrací několik variant dalšího postupu včetně toho, že se město obrátí na Nejvyšší soud, respektive podá ústavní stížnost. Jsme připraveni dále bojovat a uděláme všechny kroky, abychom budovy školy a školky dostaly zpět do majetku města, kam podle našeho názoru jednoznačně patřily a patří,“ naznačil další postup starosta Rožnova Radim Holiš.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.