Školka na vsetínské Ohradě je jako nová
Školka na vsetínské Ohradě je jako nová
foto: Jiří Žůrek

Vsetín - Na sklonku loňského roku byla dokončena rekonstrukce budovy mateřské školy na Ohradě. Kromě líbivé barevné fasády se dočkala také zateplení či výměny oken, ale i mnoha dalších úprav. To vše by mělo přinést snížení energetické náročnosti objektu.
   Zhotovitelem prací se stala na základě výsledků veřejné soutěže společnost Navláčil stavební firma, s. r. o. ze Zlína, která za ně inkasovala necelých devět milionů korun bez DPH. „Město však celá akce stála méně, neboť se nám podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostředí na části týkající se zateplení a snížení energetické náročnosti objektu ve výši 2,6 milionu korun,“ uvedl starosta Jiří Růžička.
   Radnice rekonstrukci školky připravovala tak, aby mohla být zahájena počátkem letních prázdnin a její provoz byl obnoven opět od začátku září. „Tyto termíny se podařilo dodržet, všechny práce nutné pro obnovení provozu byly hotovy na konci srpna, a děti se tak do školičky vrátily v plánovaném termínu,“ dodal místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka s tím, že venkovní práce na plášti budovy, tedy na jeho zateplení a nové fasádě, zhotovitelská firma realizovala v podzimních měsících.
   Celá rekonstrukce spočívala ve výměně oken a dveří, zateplení vnějšího pláště objektu a střechy, nové fasádě, v instalaci nuceného větrání pomocí vzduchotechnických jednotek se zpětným získáváním tepla, v zastřešení terasy pomocí zasklené ocelové konstrukce a zateplení její podlahy.
   Radost z povedené rekonstrukce školky neskrývala ani její ředitelka Šárka Kotrlová. „Jsme velmi spokojeni. Těší nás, že práce nenarušily chod mateřské školy a mohli jsme tedy v září přivítat děti a zahájit provoz v novém školním roce bez větších omezení. Všem, kteří se podíleli na celkovém zvelebení naší budovy, velmi děkujeme,“ řekla Kotrlová.
   Budova mateřské školy na Ohradě je tedy jako nová. Její okolí však ještě není zcela podle představ vedení města. Právě proto v příštím roce hodlá vybudovat ke školce novou přístupovou komunikaci, odvodnit a opravit nádvoří a provést potřebné terénní úpravy. „Na zpracování projektové dokumentace i samotné stavební práce máme v rozpočtu připraveny tři miliony korun. Tato částka se však ještě může změnit na základě výsledků výběrového řízení,“ uzavřel místostarosta Pifka.
Jiří Žůrek