Setkání v zámku Kinských připomene historii městečka Krásna
Setkání v zámku Kinských připomene historii městečka Krásna
foto: archiv Muzea regionu Valašsko

Val. Meziříčí – Unikátní historické fotografie, zajímavé povídání historičky Ivana Spitzer Ostřanské i vzpomínky potomků pamětníků nabídne beseda s názvem Krásenská alej objektivem času, která proběhne v sobotu 18. března na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Začátek je v 10 hodin.

Setkání organizuje Muzeum regionu Valašsko spolu se skupinou správců Facebook skupiny Valašské Meziříčí objektivem času, která sdružuje pamětníky, sběratele či obdivovatele historických fotografií a pohlednic Valašského Meziříčí a okolí. „Jedná se o takovou malou připomínku dříve samostatného městečka Krásna, od jehož připojení k Valašskému Meziříčí letos uplyne 100 let. Zdejší alej, kdysi náměstí a živé pulsující centrum, byla v 80. letech 20. století zničena stavbou průtahu. Kdo byli lidé, kteří zde kdysi žili, čím se živili, jak se bavili, jak trávili volný čas či slavili svátky? I to se dozvíte na našem setkání v zámku Kinských,“ uvedla kurátorka akce a jedna z přednášejících Ivana Spitzer Ostřanská.

Beseda nabídne zajímavé informace a příběhy z historie Krásna i ukázku známých i dosud nepublikovaných starých fotografií. „Budeme rádi, když také Vy přinesete vlastní snímky a vzpomínky. Vezměte rodinu či známé a přijďte si za námi do zámku Kinských užít příjemné dopoledne,“ vzkázala návštěvníkům Ostřanská. Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz a Facebooku @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík, propagační pracovník Muzea regionu Valašsko