Šéf Babiš se prohnal regionem: „Kde to vázne? Na co čekáte? Zaberte!“
Šéf Babiš se prohnal regionem: „Kde to vázne? Na co čekáte? Zaberte!“
Andreje Babiše po celou dobu doprovázel Jiří Čunek. A Babišovi bylo po celou dobu evidentně zima. Příště to chce přibalit sebou na Valašsko i nějaké jägrovo prádlo. foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj - Premiér v demisi Andrej Babiš v neděli přicestoval v čele vlády do Zlínského kraje. Chvílemi to vypadalo, že boss přijel zkontrolovat podřízené a při té příležitosti je všechny zpéroval za liknavost.
   Návštěvou Zlínského kraje zahájila vláda pravidelné výjezdy do krajů. Cílem je mluvit s jejich představiteli o konkrétních problémech krajů. Kabinet na Zlínsko vycestoval už v neděli večer vlakem a na nádraží v Hulíně už na něj čekal předseda Sněmovny Radek Vondráček s panáky slivovice. Hned ráno ministři zamířili do kroměřížské nemocnice do krajské nemoicnice T. Bati. Poté si prohlédli místa plánované výstavby dálnic D49 a D55 nebo vodní nádrže Vlachovice. Po kraji jezdili mikrobusem.
   Andrej Babiš objel ve Zlínském kraji řadu míst, přičemž nejčastěji kritizoval vysoké rozpočty akcí a pomalý postup prací.
   Jako první to schytal zlínský primátor Miroslav Adámek kvůli rozestavěného Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. „No, já jsem myslel, že jste dál. Nějak pomalu to staví, ne?“ vytkl premiér primátorovi, který jej obratem uklidnil, že do 30. řína bude vše hotovo. Návštěvu místního kina v rekonstrukci Babiš rovnou odmítl: „Kdy ho začnete dělat? A na co čekáte dva roky?“ Dostalo se mu odpovědi, že na vině jsou památkáři, takže Babiš ihned upozornil přítomného ministra kultury, aby si na ně posvítil. „Zkuste zabrat!" poradil Babiš na rozloučenou Adámkovi.
   Problémy se řešily jako po drátku. Potřebujete 25 milionu do nemocnice? Peníze budou. A co komlikace se stavbou dálnice D49? Kde je šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kroupa? „Hned se na to podívám,“ slibuje okamžitě Kroupa.
   Vzápětí to schytali ochránci přírody za nemístnou ochranu vzácných živočichů a blokování staveb, konkrétně dálnice D49. Na vině je konkrétně křeček polní. Po křečkovi byly vyplísněny soudy, které aktivistům nahrávají tím, že jim občas dají za pravdu. Nezklamali ani novináři, kteří se premiéra celý den dotazovali, jak to bude s komunistickou VB mlátičkou Zdeňkem Ondráčkem, skandálně zvoleným poslanci do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Babiš nakonec přiznal, že zvolení „odborníka přes pendreky“ byla asi jeho chyba a že sám navrhne jeho odvolání.
   Vládní delegaci čeká 13. března výjezd do Libereckého kraje, pak přijde na řadu Středočeský kraj, Královéhradecký kraj (9.4.), Moravskoslezský kraj (24-25.4.) atd.
ECHO Valašska