Rožnovské náměstí zdobí třináctimetrový smrk. Včera byl slavnostně rozsvícen
Rožnovské náměstí zdobí třináctimetrový smrk. Včera byl slavnostně rozsvícen
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Rožnovské Masarykovo náměstí od pondělí 21. listopadu zdobí vánoční strom. Jedná se o třináctimetrový smrk pichlavý, který městu věnovala rodina Lapčíkova z Bučisek.  Slavnostní rozsvícení vánočního se uskutečnilo v pátek 25. listopadu.

Rozsvícení vánočního stromu je v Rožnově tradiční součástí předadventního kalendáře. V letošním roce se třináctimetrový smrk poprvé rozsvítil v pátek 25. listopadu. V rámci doprovodného programu vystoupily dětí z kynologického kroužku s pejskem Baffy z SVČ a mažoretky z SVČ.  Děti si mohly přinést své napsané vánoční přání, které se odesílaly Ježíškovi andělskou poštou. Děti mohly zamířit na hlavní budovu MěÚ na Masarykově náměstí do vánoční tvořivé dílny, jejíž součástí bylo zdobení perníčků a výroba vánočních ozdob – andílků, svícínků a dárkových tašek. Na náměstí také probíhal prodej adventních věnců vyrobených klienty a pracovníky Charity Valašské Meziříčí ve službách, které působí v Rožnově pod Radhoštěm a okolních obcích. 

Při rozsvícení stromu se rozsvítilo 24 světelných girland, které obsahují celkem 4800 LED diod. Kromě vánočního stromu je součástí výzdoby Masarykova náměstí také 107 prvků převěsů a girland, které budou pověšeny po celém obvodu náměstí a jejich rozvěšování již začalo. Vánoční osvětlení zdobí také ulici Lázeňskou a lávku pro pěší u Společenského domu, spuštěno bylo všechno souběžně s rozsvícením vánočního stromu. Rozsvícení vánočního stromečku bylo podpořeno Skupinou ČEZ.

Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov pod Radhoštěm