Rožnov zajistil živý přenos bohoslužby do vysílání TV Beskyd
Rožnov zajistil živý přenos bohoslužby do vysílání TV Beskyd
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - V aktuálním období je omezení osobní účasti na bohoslužbách a farnosti využívají zvukové streamování. Město Rožnov se však rozhodlo umožnit sledování i lidem, kteří nemají internetové připojení a zajistilo tak přímý přenos do vysílání regionální televize TV Beskyd. První takto vysílaná bohoslužba proběhla v neděli 15.11. v 10h z kostela Všech svatých.
  Ve spolupráci s farností a televizí Beskyd naplánovalo město Rožnov do vysílání živý přenos mše svaté z kostela Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm. Cílem je tak zprostředkovat bohoslužbu i lidem, kteří se nemohou zúčastnit osobně nebo nemají internetové připojení. „Přenos bude zajištěn jak do kabelové televize, tak i na webových stránkách TV Beskyd i města. S kolegy z vedení jsme řešili, jak v této době ještě pomoci občanům a myslíme si, že živý přenos bohoslužeb do televize je dobrá volba. Služba bude zaplacena z rozpočtu města,“ uvedl místostarosta Jan Kučera.
   „Byl jsem potěšen, když ze strany města přišla nabídka, že by mohl být přímý přenos nedělní bohoslužby z našeho kostela. Věřím, že pro lidi může být potěšující podívat se zase do kostela i touto formou,“ doplnil farář Pavel Hofírek. Pokud budou dále přetrvávat omezení, která jsou aktuálně platná, jsou naplánovány i další videopřenosy.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.