Rožnov vyzývá majitele autovraků k jejich odstranění z městských ploch
Rožnov vyzývá majitele autovraků k jejich odstranění z městských ploch
Ilustrační foto

Rožnov - Město Rožnov vyzývá majitele autovraků, aby odstavená vozidla odstranili z městských ploch. Dlouhodobým problémem jsou odstavené autovraky na městských, ale také i soukromých plochách, které často brání v průjezdu jiným vozidlům. Jestliže majitelé nejsou schopni zajistit odstranění autovraku, město nabízí bezplatné poradenství a pomoc při likvidaci.
   Odstavená vozidla, která jsou dlouhodobě nepojízdná často překážejí v ulicích města a brání v průjezdu, nebo také při zimní údržbě komunikací a zásahům vozidel IZS. „Pravidelně se k nám dostávají přes Mobilní rozhlas ohlášení od občanů na autovraky, které jsou několik měsíců nepojízdné a viditelně chátrají. Nabízíme občanům poradenství a pomoc při likvidaci autovraku ať už z městského nebo soukromého pozemku. Ve většině případů dostanou majitelé vozidla hotovost za odstranění autovraku od firmy, která likvidaci zajišťuje. Vlastníci autovraků, které jsou odstaveny na městských plochách obdrží výzvu k odstranění vozidla. Pokud tak neučiní do 2 měsíců, začneme vozy dle zákona likvidovat a náklady na odvoz, likvidaci a správní poplatky po majitelích autovraků vymáhat,“ uvedl Miroslav Kovář z odboru správy majetku MěÚ.
   „Odstavené autovraky ve městě jsou jednou z věcí, které dlouhodobě řešíme. Věřím, že tato služba je jednou z aktivit, která nám pomůže zamezit nově odstaveným vozidlům,“ dodal místostarosta Jan Kučera.
   Občané, kteří chtějí využít bezplatné poradenství či nabízenou pomoc při likvidaci, se mohou obrátit na e-mail: miroslav.kovar@roznov.cz, kde jim budou sděleny další podrobnosti.
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.