Rožnov druhý v krajském kole Města pro byznys
Rožnov druhý v krajském kole Města pro byznys
foto: MěÚ Rožnov

Rožnov - Rožnov je druhým nejlepším městem ve Zlínském kraji pro podnikatele. Ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys se Rožnov umístil hned za Uherským Hradištěm a třetí místo obsadil Holešov.
   Z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Zlínském kraji je město Rožnov pod Radhoštěm druhým nejlepším městem. To, že se u nás daří podnikání, ukázaly výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2019. Analytici agentury Datank v něm hodnotí všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a všech 22 městských částí Hlavního města Prahy.
   Krajské prvenství dosáhlo město Rožnov v elektronické komunikaci. Testování je prováděno pomocí fiktivních podnikatelských dotazů a zjišťují kvalitu a také včasnost odpovědí. Vysoce hodnocené byly také webové stránky města, konkrétně záložka pro podnikatele, kde mohou podnikatelé naleznout v přehledné formě vše potřebné pro komunikaci s veřejnou správou a vše podstatné pro rozvoj podnikání. V Rožnově dle výsledků výzkumu také přibývá podnikatelů dle nárůstu podnikatelských subjektů. V rámci výzkumu bylo zjištěno také dobré hospodaření radnice, jelikož má v rámci regionu podprůměrné náklady na dluhovou službu a vysokou likviditu. „Umístění na druhé příčce v kraji za Uherským Hradištěm je pro město velký úspěch. Poděkovat bych chtěl celému týmu pracovníků našeho městského úřadu, jde vidět, že jdeme správným směrem. Nesmíme ale usnout na vavřínech, je na čem pracovat, první místo je pro nás stále výzva,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.
Srovnávací výzkum Město pro byznys již dvanáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i širokou veřejnost je sestavován jedinečný žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V letošním ročníku analytici zaměřili ještě větší pozornost na kategorii přístup veřejné správy, kterou mohou radnice svými aktivitami přímo ovlivnit. Zařazeno bylo také dotazníkové šetření mezi podnikateli, jak jsou spokojeni se službami radnic v jednotlivých oblastech a také dotazník zjišťující, jaké aktivity radnice vyvíjejí směrem k podnikatelům, ale nejen jim.
Celkové pořadí
1. Uherské Hradiště
2. Rožnov pod Radhoštěm
3. Holešov
4. Litovel
5. Kroměříž
6. Valašské Meziříčí
7. Zlín
8. Otrokovice
9. Vizovice
10. Vsetín
11. Valašské Klobouky
12. Bystřice pod Hostýnem
13. Uherský Brod
14. Luhačovice
Mgr. Petra Graclíková, tisková mluvčí MěÚ Rožnov p. R.