Rožnov bude mít asistenta prevence kriminality

Rožnov - V rámci zaměstnanců tzv. veřejně prospěšných prací bude od 1.8. při Městské polici Rožnov působit nově také asistent prevence kriminality. Jeho pracovní místo je zřízeno na dobu určitou – do 31.7.2016 a město na toto místo získalo dotaci ve výši 100% mzdových nákladů včetně odvodů z Úřadu práce ČR.
Pořádek ve městě, pomoc při řešení konfliktních situací a asistence na přechodech pro chodce. To bude hlavní náplň asistenta prevence kriminality, který od 1. srpna letošního roku nastupuje do zaměstnaneckého poměru s městem Rožnov p.R. a bude řízen Městskou policií Rožnov. „Kromě toho se bude asistent věnovat osobám ohroženým sociálním vyloučením a také pomáhat při řešení problémů v občanském soužití a znečištění veřejného prostranství,“ doplnil ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař. Na zřízení tohoto pracovního místa (na dobu určitou do 1.7.2016) získala radnice dotaci z Úřadu práce ČR ve výši 100% celkových mzdových nákladů včetně odvodů.
   Dotace na pracovní místo asistenta prevence kriminality byla vyhlášena v letošním roce a město ji využívá poprvé. Kromě uvedené pozice rožnovská radnice ve spolupráci (a s dotací) Úřadu práce ČR zaměstnává také celkem 16 osob na veřejně prospěšné práce.
                            Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí města, MěÚ Rožnov p. R.