Radnice investuje další miliony do oprav zimního stadionu
Radnice investuje další miliony do oprav zimního stadionu
Zimní stadion Na Lapači. foto: Jiří Žůrek

Vsetín - V letošním roce vstoupí rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači do další etapy, v níž je naplánována kompletní oprava zbývající části pod tribunou na stání.
   „Konkrétně se bude jednat o opravu šesti dalších šaten dorosteneckých a žákovských týmů a jednu šatnu hostů, včetně hygienického zázemí,“ informoval starosta Jiří Růžička s tím, že v letošním městském rozpočtu je na rekonstrukci vyčleněno 11,5 milionu korun a město opět jedná se Zlínským krajem o poskytnutí dotace.
   „V současné době probíhá soutěž na dodavatele stavebních prací. Jejich zahájením se předpokládá na začátku dubna a ukončení pak na konci srpna, aby nebyla narušena příprava a začátek další sezóny,“ doplnil starosta Růžička.
   V rámci rekonstrukce bude vybudováno WC pro imobilní návštěvníky, úprav se dočká také prostor fanshopu, v návaznosti na úpravu šaten bude dodán nový nábytek a s ohledem na větší bezpečí hráčů dojde i k novému nadstřešení střídaček. Ve druhém nadzemním podlaží se stavebních úprav dočká také hygienické zázemí pro návštěvníky stadionu. „Součástí rekonstrukce budou i úpravy rozvodů zdravotechniky, vzduchotechniky a elektroinstalace, včetně úprav stávajícího vytápění, měření a regulace,“ dodal k letošní etapě rekonstrukce stavební technik radnice Petr Findeis.
   Rekonstrukce zimního stadionu Na Lapači začala v roce 2016, kdy došlo k výměně chladícího systému ledové plochy a montáži světelných tabulí včetně nové velké LED obrazovky. Tato investice stála městskou pokladnu bezmála 10 milionů korun. V loňském roce proběhla další etapa, který si vyžádala 11,3 milionu korun, a týkaly se šaten „A“ týmu, dorostenců i žáků, rozcvičovny, kanceláře trenérů a kustodů včetně nového hygienického zázemí, ale také stavebních úprav hygienického zázemí pro návštěvníky zimního stadionu a bufetů pod tribunami. Na každou z etap rekonstrukce získalo město Vsetín od Zlínského kraje dotaci ve výši dvou milionů korun.
Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí MěÚ Vsetín