Prvním občánkem Valašského Meziříčí je Jana Děcká
Prvním občánkem Valašského Meziříčí je Jana Děcká

Val. Meziříčí - Na první valašskomeziříčské miminko roku 2020, které se narodilo v místní nemocnici, jsme tentokrát čekali do soboty 4. ledna. Malou Janu Děckou nyní mezi občany našeho města přivítali také představitelé Valašského Meziříčí.
   Jana Děcká se narodila v sobotu 4. ledna v 16.42 hodin s mírami 51 centimetrů a 4 340 gramů mamince Kláře Děcké. Na pokoji Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí, a. s., v úterý 7. ledna obě pozdravil také starosta Robert Stržínek a místostarostka Yvona Wojaczková. Mamince předali kytici a dar v hodnotě 10 tisíc Kč pro letošního prvního valašskomeziříčského občánka. „V posledních letech patří prvenství pravidelně děvčátkům. Malá Janička je již třetí krásnou holčičkou v řadě a proto jí a také celé její rodině přeji hlavně pevné zdraví, mnoho štěstí a spokojenosti,“ řekl starosta Robert Stržínek. Ke gratulantům se připojili také ředitel Nemocnice Valašské Meziříčí Martin Hrabovský a ekonom společnosti Miroslav Pecháček.
   „Musím moc poděkovat doktorům i sestřičkám za skvělý přístup a péči,“ svěřila se spokojená maminka Klára, kterou u porodu podporoval také manžel Miroslav. Malá Janička je jejich prvním miminkem.
Loni se ve valašskomeziříčské nemocnici narodilo 883 dětí, mezi nimiž nechybělo ani pět párů dvojčátek.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí