Prosinec přinese Vánoce ve Valmezu i s mikulášskou nadílkou
Prosinec přinese Vánoce ve Valmezu i s mikulášskou nadílkou
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - Nové náměstí ve Valašském Meziříčí ožije tradičním vánočním programem. Už v pátek 2. prosince se mohou návštěvníci těšit na Mikulášský jarmark s nadílkou a rozsvěcením vánočního stromu. Následně odstartuje program Vánočních trhů.

„Vzhledem k množícím se dotazům můžeme všechny ujistit, že po covidové pauze se do našeho města vrátí oblíbené Vánoce ve Valmezu. Opět nabídnou bohatý kulturní program a nejen to,“ řekla s úsměvem místostarostka Yvona Wojaczková.

Už v pátek 2. prosince bude na náměstí od 9.00 probíhat Mikulášský jarmark s bohatou nabídkou výrobků a produktů místních řemeslníků, farmářů a dalších prodejců. „Od 17.00 se pak společně s dětmi sejdeme k tolik očekávanému rozsvěcení vánočního stromu, které doplní tradiční mikulášská nadílka s čerty, anděly a samozřejmě svatým Mikulášem. Proto určitě neváhejte a dorazte se svými ratolestmi na náměstí,“ pozvala Yvona Wojaczková.

Ve středu 7. prosince zazní od 18.00 náměstím koledy a v pátek 9. prosince proběhne Česko-chorvatský večer. Ten odstartuje ve 14.00 a nabídne speciality připravované chorvatskými krajany s následným kulturním programem. V pátek 16. prosince pak začínají Vánoční trhy doplněné o příjezd Vánočního kamionu Coca-Cola. Samotné trhy s doprovodným programem budou probíhat až do soboty 24. prosince. „Návštěvníci se vedle širokého sortimentu prodejců, vánočního punče a dalších pochutin mohou těšit například na vystoupení kapel Buty a Legendy se vrací, zpěvačky Lenny nebo Rock&Roll Bandu Marcela Woodmana,“ doplnil pozvánku Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Součástí programu bude také vystoupení regionálních umělců. Na nádvoří zámku Žerotínů, které se po loňské úspěšné premiéře opět vánočně rozsvítí, nebude chybět ani velký dřevěný betlém.

Štědrý den po setmění pak nabídne koncert Dechové hudby města Valašské Meziříčí, vystoupení VSPT Bača a tradiční půlnoční. Silvestrovská sobota 31. prosince se od 17.00 ponese v duchu dětské diskotéky, na kterou v 18.45 naváže novoroční přání starosty a oblíbený ohňostroj.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí