Probíhá rozvoz nových odpadových nádob
Probíhá rozvoz nových odpadových nádob

Val. Meziříčí - Společnost TS Valašské Meziříčí, s. r. o., v těchto dnech rozváží k rodinným domům ve městě a jeho místních částech nové odpadové nádoby. Zájem o ně dosud projevilo 1 167 obyvatel, což je víc jak polovina z předpokládaného počtu. Další se mohou stále hlásit.
   Město Valašské Meziříčí dlouhodobě avizovalo změnu v systému svozu a likvidace odpadu pro rodinné domy. První občané, kteří si zažádali o nové odpadové nádoby na papír, plast a bioodpad, je už také obdrželi. „K datu 16. ledna registrujeme 1 167 žádostí, což je víc jak 60 % z předpokládaného množství 1 900 kusů nádob jednoho druhu. První várka odpadových nádob by měla být občanům rozvezena do konce příštího týdne,“ uvedl Michal Lysák, jenž za odpadové hospodářství ve Valašském Meziříčí odpovídá.
   Občané si na radnici dosud zažádali o 1 161 ks nádob na plast, 961 ks nádob na papír a 916 ks nádob na bioodpad. „Zájem občanů nás těší a věřím, že v brzké době se k novému systému svozu a likvidace odpadu připojí většina obyvatel rodinných domů v našem městě,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová a doplnila: „Naším cílem je motivovat občany k tomu, aby více třídili a klesl tak objem odpadu, který každoročně vyvážíme na skládku.“
   Platit již začal také nový harmonogram svozu odpadů, který občané naleznou na oficiálních webových stránkách města www.valmez.cz v sekci odpadové hospodářství.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí