Pondělní testování žáků a předškoláků mělo hladký průběh
Pondělní testování žáků a předškoláků mělo hladký průběh
foto: Jana Raszková

Vsetín – Pondělní preventivní testování žáků prvních stupňů základních škol a předškoláků na Covid-19 mělo ve Vsetíně hladký průběh. Antigenní testy zaznamenaly mezi dětmi dva případy pozitivity.
„Dle informací od ředitelů škol a školek neměli děti, rodiče ani pedagogové s průběhem prvního testování žádné problémy. Školy rodičům umožnily za předem stanovených podmínek přítomnost při testování svých potomků. Ve většině případů se tak rodiče ujistili, že čtvrteční testování zvládnou školáci za pomoci učitelů a asistentů pedagogů sami,“ vysvětlil místostarosta pro školství Tomáš Pifka a dodal: „Chtěl bych tímto poděkovat pedagogům, žákům a rodičům za příkladné zvládnutí prvního kola testování, situace nebyla jednoduchá a všichni to zvládli na jedničku.“
   Děti ve vsetínských školách a školkách byly testovány testy Singclean, které uvolnila Vláda ČR ze skladu Správy státních hmotných rezerv. Distribuce testů do školských zařízení v celém ORP Vsetín se ujala vsetínská radnice. Do škol a školek v ORP putovalo více než 26 tisíc testů.
   Žáci a předškoláci se budou, dle nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR, preventivně testovat, v případě přítomnosti ve vyučování, dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín