Pacientů s koronavirem přibývá
Pacientů s koronavirem přibývá
Ilustrační foto foto: Julieanne Birch

Vsetín – Počet hospitalizovaných s COVID-19 oproti minulému týdnu v naší nemocnici vzrostl, přibývají pacienti ve vážných stavech. Starosti však mají zdravotníci i s návštěvami, které mnohdy nechtějí respektovat nařízená opatření.
   „Aktuálně máme pět hospitalizovaných, čtyři pacienti jsou umístěni na interním oddělení, jeden ve vážném stavu na anesteziologicko-resuscitačním oddělení,“ informoval náměstek pro léčebnou péči MUDr. Martin Metelka.
   Ani jeden z aktuálně hospitalizovaných nebyl proti Covid-19 očkován. Příležitost k očkování naše nemocnice nabízí stále. „Přestože zájem o očkování rapidně klesá, je naše očkovací místo otevřeno každý všední den, pro objednané i pro příchozí bez předchozí registrace. To se týká také třetích dávek,“ vysvětlil MUDr. Metelka. Zdravotníci naší nemocnice již aplikovali více než 55 tisíc očkovacích dávek, bezmála dvacet tisíc vakcín nemocnice rozvezla praktickým lékařům v okrese.
   Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci zdravotníci znovu apelují na dodržování nastavených opatření, především nošení ochrany dýchacích cest na odděleních či v ambulancích. Někteří návštěvníci areálu bohužel odmítají přijmout aktuální stav, respektovat nařízená epidemiologická opatření, prokazovat se výsledky testů či potvrzením o absolvování očkování. „Dodržování těchto opatření je nezbytné, abychom mohli ochránit pacienty i zdravotníky před hrozící nákazou. Neradi bychom znovu přistoupili k zákazu návštěv. Nicméně jestliže se situace zhorší, nebude jiná možnost,“ uzavřel náměstek pro léčebnou péči.
Ing. Radka Benešová, vedoucí pracoviště komunikace a marketingu, Vsetínská nemocnice a.s.