Opravy ve školách za 46 milionů zdárně pokračují
Opravy ve školách za 46 milionů zdárně pokračují
ZŠ Žerotínova foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - I když by se mohlo zdát, že základní a mateřské školy ve Valašském Meziříčí o letních prázdninách z velké většiny osiřely, opak je pravdou. Děti zde již tradičně vystřídali zaměstnanci stavebních firem, kteří realizují důležité investiční, opravářské a údržbářské práce za více než 46 milionů Kč.
   Nejvýznamnější investicí do městem vlastněných školských budov je bezesporu zateplení ZŠ Šafaříkova včetně výměny oken a dveří a nového větrání s rekuperací. „Projekt s náklady bezmála 33 milionů korun řeší mimo jiné zateplení objektu prvního stupně, školní kuchyně s jídelnou, ale také družiny a šaten. Všechny práce mají být dokončeny v první polovině prosince,“ přiblížila místostarostka Yvona Wojaczková s tím, že další významná investice se týká ZŠ Žerotínova: „Zde za téměř 3,3 milionu korun opravíme během prázdnin školní šatny včetně jejich vybavení. Od 1. září tak budou mít žáci k dispozici také nové šatní skřínky.“
   Za další opravy, údržbu a investice do mateřských a základních škol pak radnice zaplatí cirka 10,3 milionů Kč. „Jedná se například o opravy sociálních zařízení v mateřských školách Seifertova a Štěpánov nebo odvlhčení suterénu školky v Bynině. V případě základních škol jde o rekonstrukci systému pro vytápění na ZŠ Křižná, opravu tělocvičny na ZŠ Masarykova či opravu odlučovače tuků jídelny na ZŠ Vyhlídka,“ vyjmenoval některé z realizovaných prací Pavel Vanduch, referent odboru majetkové správy radnice.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí