Okružní linka MHD zefektivňuje trasu
Okružní linka MHD zefektivňuje trasu
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - V neděli 9. června 2019 začne platit optimalizovaná okružní linka MHD číslo 10. Autobus zajede obousměrně také přes ulici Zašovskou. Do jízdního řádu přibude zastávka na ulici Šafaříkova naproti mateřské škole. Novinkou je zprovoznění zastávky „Koupaliště“ naproti tenisovým kurtům.
   Autobus poveze cestující z vlakového nádraží přes ulice Nádražní, Masarykova, Zašovská, Rožnovská, Solární, Kouty, 40. pluku, Šafaříkova, Vsetínská a Sokolská a skončí opět na vlakovém nádraží.
„Nově zvolená trasa přes ulici Zašovskou propojí tři páteřní stanoviště MHD, a to vlakové nádraží, autobusové nádraží a stanoviště MHD u náměstí. Šafaříkovou ulicí autobus od zavedení okružní linky projíždí, proto se obsloužení této zastávky přímo nabízí,“ vysvětlila novinky referentka odboru komunálních služeb Dagmar Hermannová.
   K přemístění zastávky „Koupaliště“ přistoupil odbor komunálních služeb z důvodu nebezpečného a někdy i nemožného otáčení autobusů u zimního stadionu nebo krytého bazénu. „Bezohlední řidiči parkovali na nepovolených místech. To často způsobovalo také zpoždění autobusu,“ připomněla Dagmar Hermannová a dodala: „Šoféři nyní nebudou muset nikde zajíždět a otáčet se, ale budou dál pokračovat po trase okružní linky.“
Ing. Vendula Králová, MěÚ Valašské Meziříčí