Očkovací centrum ve Valašském Meziříčí přejde po Velikonocích do dvousměnného provozu
Očkovací centrum ve Valašském Meziříčí přejde po Velikonocích do dvousměnného provozu
foto: Nemocnice Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Očkování proti onemocnění COVID-19 v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí probíhá bez komplikací. Aktuálně zvládají zdravotníci aplikovat vakcínu zhruba 170 zájemcům denně. Po velikonočních svátcích přejde očkovací centrum v souvislosti s navýšením počtu dodaných vakcín do dvousměnného provozu a svou kapacitu tak bude schopné zvýšit až na 330 naočkovaných osob během jednoho dne.
   Očkovací centrum ve Valašském Meziříčí fungovalo od 15. března, kdy se přestěhovalo do prostor dosavadní odběrové místnosti a anesteziologické ambulance, v pracovní dny v čase 7.30 až 15.30 hodin. Po velikonočních svátcích své kapacity navýší. „Od úterý 6. dubna do čtvrtka 8. dubna zahájíme v našem očkovacím centru dvousměnný provoz. V těchto dnech budou naši zdravotníci aplikovat vakcínu od 6.30 do 21.30 hodin a kapacita očkovaných osob se tak ze současných cirka 170 navýší až na 330 během jednoho dne. Nově budeme nabízet také víkendové termíny, kdy od pátku do neděle bude očkování probíhat od 6.30 do 15 hodin. Počty termínů k očkování v dalších týdnech následně aktualizujeme vždy s ohledem na dostupnost vakcín,“ přiblížil Martin Hrabovský, místopředseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, a pokračoval: „Z potvrzených dodávek vakcín předpokládáme, že v týdnu od 6. do 11. dubna budeme schopni podat první dávku vakcíny téměř všem zájemcům z řad seniorů starších 70 let, pedagogů i chronicky nemocných pacientů. Nyní čekáme na otevření termínů pro další vybrané skupiny obyvatel.“ Celý očkovací proces i s nutnou administrativou a observací po očkování trvá přibližně 20 minut, samotná aplikace je otázkou pár vteřin.
  „Jsem rád, že očkování v nemocnici probíhá bez komplikací a daří se postupně obě dávky vakcíny aplikovat všem potřebným dle plánu. Při navýšení dodávek vakcinačních látek jsme samozřejmě připraveni otevřít větší očkovací centrum mimo prostory nemocnice. Nyní se ovšem můžeme plně spolehnout na již zaběhlý systém očkování,“ doplnil starosta Robert Stržínek. Očkování proti koronaviru pro vybrané skupiny obyvatel probíhá ve Valašském Meziříčí od 4. ledna. V posledních týdnech s jeho administrativním chodem začali vypomáhat pracovníci Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí, díky tomu šetří nemocnice své personální kapacity pro pacienty na dalších odděleních. Do konce března aplikovali valašskomeziříčští zdravotníci již 6 000 dávek vakcíny.
   Očkování je určeno osobám, které se zaregistrovaly v centrálním rezervačním systému a obdržely potvrzení termínu.
Veronika Davidová, referent odboru školství, kultury a sportu MěÚ Valašské Meziříčí