Ocenění města pro Vidlákovou, Divína, Beránka a Hromádku
Ocenění města pro Vidlákovou, Divína, Beránka a Hromádku
Valašskomeziříčská radnice . foto: Zdeněk Kment

Val. Meziříčí – Zastupitelé tentokrát rozhodli, že Cenu města a Čestné občanství města Valašské Meziříčí za rok 2022 udělí dvojici osobností. Obdobně postupovali také radní při schvalování ceny starosty.

Cenu města uděluje radnice od roku 2004 laureátům jako morální ocenění jejich práce, mimořádných výkonů ve vědě, kultuře či sportu nebo jiných úspěchů, se vztahem k Valašskému Meziříčí. Letošním držitelem se stal Josef Divín. Ocenění převezme za vynikající tvorbu v oblasti sklářského designu, dlouhodobou propagaci tradice uměleckého zpracování skla a šíření věhlasu kvalitního uměleckého školství Valašského Meziříčí v České republice a v zahraničí.

Zastupitelé se tentokrát rozhodli udělit také jedno Čestné občanství města Valašské Meziříčí. Obdržela je Michaela Vidláková rozená Lauscherová jako zvláštní projev úcty za mimořádné úsilí a snahu o zachování historické paměti národa prostřednictvím šíření svědectví o holokaustu a jeho důsledcích ve školách a na veřejnosti, a za její podíl na vzniku festivalu Chaverut – Přátelství ve Valašském Meziříčí.

Již dříve rozhodli radní o udělení Ceny starosty města Valašské Meziříčí. Převezmou ji Jaroslav Beránek a Vladislav Hromádka za mimořádně pozitivní přístup k zákazníkům meziříčské maloobchodní prodejny masa a každodenní tolik potřebné šíření dobré nálady na pracovišti ve Valašském Meziříčí i mimo ně.

Slavnostní akt udělování zmíněných ocenění se uskuteční začátkem příštího roku ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí