Obyvatelé Valašského Meziříčí se mohou těšit na opravené kino

Val. Meziříčí - Kino Svět čeká v  následujících měsících rekonstrukce, jejímž stěžejním bodem je zateplení budovy či výměna oken. Hotovo by mělo být do konce listopadu 2015. Celkové náklady byly vyčísleny přibližně na 13 milionů korun, z  toho dá radnice ze své kapsy necelých 9,5 milionu korun, zbytek pokryje investiční dotace z  operačního programu Životní prostředí.
   Jedno z  nejnavštěvovanějších jednosálových kin v  republice se opravuje. V  rámci úspor energií se tak radnice rozhodla investovat do zateplení a výměny oken. „Vytápění budovy je energeticky náročné, proto je nutné zateplit fasádu i strop. Dojde také k  výměně oken a vstupních dveří. Kino Svět tak získá moderní a mnohem přívětivější tvář,“ řekla k  probíhající rekonstrukci místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO).
   Provoz kina bude v  době rekonstrukce kompletně zachován. „Jediné omezení se týká vstupu do kina. Původní vchod do kina bude uzavřen a pro diváky bude zřízen provizorní vstup,“ sdělila místostarostka města.
   Kino Svět přivítá ročně na padesát tisíc diváků, což ho řadí podle Unie filmových distributorů na třinácté místo v  republice. Místní kino bylo poprvé uvedeno do provozu v  roce 1992.
                              Ing. Renata Votrubová, tisková mluvčí MěÚ Val. Meziříčí