Nemocnice se připojuje ke Světovému týdnu kostí a kloubů
Nemocnice se připojuje ke Světovému týdnu kostí a kloubů

Vsetín – U příležitosti Světového týdne kostí a kloubů přichystala Vsetínská nemocnice preventivní akci, která se uskuteční v úterý 12. října 2021 od 9.00 do 12.00 hodin u Lékárny DUO v poliklinice. Příchozí se seznámí s produkty podpory zdraví pohybového aparátu, zdravotníci jim poradí, jak se orientovat v potravinových doplňcích a jak vybírat zdravotní pomůcky.
   Pacientů, které trápí bolesti kostí, kloubů, je značné množství. Podle výsledků průzkumů je artrózou zasaženo více než jedenáct procent pacientů v produktivním věku a revmatoidní artritidou bezmála pět procent dospělých obyvatel České republiky. „Kloubní potíže, ať již se jedná o otoky, bolesti či omezení pohyblivosti, jsou významnou příčinou nemocnosti až invalidizace lidí středního a vyššího věku. Osteoporóza (řídnutí kostní tkáně) je pak významným spolučinitelem závažných i mnohočetných a opakovaných zlomenin,“ vysvětluje primář ortopedického oddělení naší nemocnice MUDr. Tomáš Strnad.
Oddělení již od roku 1965 přispívá k péči o pacienty s poškozením pohybového aparátu, a to prevencí rozvoje, léčbou degenerativních a zánětlivých onemocnění od dětského až do seniorského věku. „V ambulanci a na dvaceti pěti lůžkách poskytujeme lékařské služby a ošetřovatelskou péči, ročně provádíme až tisíc sto ortopedických operací. Převážně pro závažná degenerativní postižení velkých kloubů, kyčelního, kolenního i ostatních,“ bilancuje primář.
   Světový týden kostí a kloubů vyhlásilo OSN s WHO. První den tohoto týdne je stanoven na 12. října a spadá do něj Světový den páteře, Den proti osteoporóze a Světový den artritidy. I tento den připomíná základní stavební jednotky lidského těla a důležitost včasné diagnózy problémů či onemocnění.
Ing. Radka Benešová, vedoucí pracoviště komunikace a marketingu, Vsetínská nemocnice a.s.