Některé děti budou dostávat obědy zdarma
Některé děti budou dostávat obědy zdarma

Val. Meziříčí - I v nadcházejícím školním roce 2019/2020 se některé mateřské a základní školy zřizované městem Valašské Meziříčí zapojí do projektu Zlínského kraje „Obědy do škol“. Děti ze sociálně slabších rodin tak budou zdarma dostávat ve školních jídelnách obědy.
   Stejně jako v minulém školním roce využijí projektu mateřské školy Vyhlídka a Seifertova a základní školy Křižná a Šafaříkova. Poprvé projevily zájem mateřinky Štěpánov a Křižná. „Za každou další zapojenou školku či školu jsem upřímně ráda,“ zhodnotila místostarostka Yvona Wojaczková (ANO), která má školství ve své gesci.
   Organizace potřebují oficiální souhlas zřizovatele, ačkoli se jedná zpravidla o formální záležitost. Valašskomeziříčští radní tento bod na svém zasedání v úterý 26. března jednohlasně podpořili. „Chtěla bych poděkovat všem zapojeným školkám a školám, že se o děti starají i takovým způsobem,“ zmínila místostarostka.
   Oběd zdarma si mohou nárokovat děti ze sociálně slabých rodin ve věku 3 až 15 let navštěvující mateřskou nebo základní školu či víceleté gymnázium, které se jako společně posuzované osoby z hlediska nároku na příspěvek na živobytí nacházely v hmotné nouzi. Finanční podpora je směřována přímo škole, což zaručuje maximální transparentnost.
Bc. Lukáš Martinek, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí