Nadační fond Jonášek myslí i na malé pacienty nemocnice
Nadační fond Jonášek myslí i na malé pacienty nemocnice

Val. Meziříčí - Šest postýlek s matracemi a speciální vyšetřovací lůžko pro dětské oddělení dohromady za 150 tisíc korun, předali za účasti vedení města zástupci Nadačního fondu Jonášek valašskomeziříčské nemocnici. Navázali tak na úctyhodnou tradici z minulých let.
   Již po deváté pořádal letos v květnu Nadační fond Jonášek ve Valašském Meziříčí oblíbené Jonáškovo zábavné odpoledne. Veleúspěšná akce tentokrát vynesla rekordních více jak 600 tisíc Kč na podporu onkologicky a vážně nemocných dětí. Již počtvrté podpořil „Jonášek“ také dětské oddělení nemocnice ve Valašském Meziříčí. „Pro děti jsme za 150 tisíc korun zakoupili šest postýlek s matracemi a speciální vyšetřovací lůžko,“ svěřil se Libor Zimmer, zakladatel Nadačního fondu Jonášek. „Zástupci Nadačního fondu Jonášek na nás myslí každý rok a dostáváme od nich množství hodnotných a hlavně potřebných darů pro naše malé pacienty. Jsme za to moc rádi,“ reagoval Libor Slováček, primář dětského oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí.
   „Dlouhodobě a rádi podporujeme aktivity Nadačního fondu Jonášek. Je úžasné, že se Jonáškova zábavného odpoledne letos bez nároku na honorář zúčastnily kapely jako Divokej Bill, Mandrage či Heidi Janků a podařilo se vybrat opravdu závratnou sumu. Těší nás i spolupráce Nadačního fondu Jonášek s dětským oddělením valašskomeziříčské nemocnice, která pomáhá malým pacientům zpříjemnit jejich pobyt v nemocnici,“ kvitoval s úsměvem starosta Robert Stržínek a doplnil: „Už nyní se těšíme na jubilejní desátý ročník Jonáškova zábavného odpoledne. Jeho realizaci za město Valašské Meziříčí opět rádi podpoříme.“
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí