Na Veletrhu pracovních příležitostí vystavovalo 17 zaměstnavatelů
Na Veletrhu pracovních příležitostí vystavovalo 17 zaměstnavatelů
Veletrh práce. foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - Stovky návštěvníků zavítaly ve středu 13. března do valašskomeziříčského zámku Žerotínů. Konal se tam totiž druhý ročník Veletrhu pracovních příležitostí, kde svou nabídku prezentovali zaměstnavatelé z města i okolí.
  Dopoledne pro žáky a studenty, odpoledne pro širokou veřejnost. To už je osvědčený model veletrhu, který praktikují organizátoři z Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Po loňském úvodním ročníku letos přilákali 17 vystavovatelů. Nešlo přitom jen o lokální firmy.
   „Jsem rád, že letos je tady poprvé Armáda České republiky s týmem, který rekrutuje nové členy do svých řad. Je to určitě velké zpestření,“ konstatoval starosta města Robert Stržínek.
   Pestrost a nápaditost místní zaměstnavatelé při nezaměstnanosti 2,7 % potřebují. „Podle mých zjištění místním podnikům chybí zhruba tisícovka zaměstnanců. Výsledkem je, že firmy zaměstnávají zahraniční dělníky. Jedna z nich si dokonce vozí vězně,“ řekl Stržínek.
   I to je jeden z důvodů, proč veletrh proběhne i v příštím roce. „V době, kdy je nesmírně složité najít zaměstnance, mohou tyto akce zaměstnavatelům hodně pomoci. Jak se navíc letos znovu ukázalo, akce je zajímavá nejen pro mladší generaci v dopoledních hodinách, ale také pro širokou veřejnost odpoledne,“ sdělil Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.
Bc. Lukáš Martinek, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí