Most na Jasence čeká kvůli havarijnímu stavu demolice. Nahradí ho nový
Most na Jasence čeká kvůli havarijnímu stavu demolice. Nahradí ho nový
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Na půl roku trvající dopravní omezení se musí připravit obyvatelé domů v lokalitě U Mrázků na Horní Jasence. Zapříčiní je demolice stávajícího mostu přes potok Jasenka a stavba nového.
Přes zmíněný most vede jediná silniční spojnice mezi výpadovkou ze Vsetína na Dušnou a zhruba dvacítkou obytných domů ve svahu naproti bývalého jaseneckého lyžařského vleku. „Protože se most nachází v neopravitelném havarijním stavu, je nutná jeho demolice a nahrazení novou konstrukcí. Jedná se o jediný přístupový bod k stávající obytné zástavbě, která se navíc má rozrůstat,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že zhotovitel prací, jímž se na základě veřejné soutěže stala společnost Porr, převzal staveniště na konci května.
   „V první řadě jej čeká stavba provizorního mostu, který vyroste v sousedství toho stávajícího, aby byla i během realizace této akce zajištěna dopravní obslužnost celé lokality. Provizorní dřevěná konstrukce na ocelových nosnících bude mít nosnost 23 tun, což umožní i průjezd vozidel složek Integrovaného záchranného systému nebo svozové techniky technických služeb,“ ubezpečila stavební technička radnice Milada Chudárková.
   Následovat bude demolice stávajícího mostu a stavba nového železobetonového s neomezenou zatížitelností. „Veškeré práce by měly skončit v polovině listopadu a z rozpočtu města si vyžádají 5,27 milionu korun bez DPH,“ uzavřel starosta Růžička.
Michal Horský