Minizoo na Štěpánově už je otevřena veřejnosti
Minizoo na Štěpánově už je otevřena veřejnosti
foto: MěÚ Valašské Meziříčí
Val. Meziřčí - Dobrá věc se podařila. Od úterý 1. října je totiž po téměř dvou letech pro veřejnost znovu otevřen Fauna park – Dětský ráj na Štěpánově. Dospělí, ale zejména děti se tak mohou opět zblízka seznámit s rozmanitými živočichy, které chová Tomáš Juga.
   V září rozhodli valašskomeziříčští zastupitelé, že provoz oblíbeného areálu podpoří měsíčně částkou 20 tisíc Kč. „Díky této dotaci z rozpočtu města, mohl Tomáš Juga areál Fauna parku znovu otevřít pro veřejnost a to zcela zdarma. Těší nás, že se tímto rozhodnutím zastupitelů podařilo obnovit ve Valašském Meziříčí službu, která má téměř 20letou tradici a je u dětí i dospělých velmi oblíbená,“ řekl starosta Robert Stržínek, jenž se přišel do znovuotevřeného areálu také podívat. 
   Děti a dospělí se mohou vedle krásně upraveného areálu těšit na zhruba 20 druhů zvířat. „Chováme různé druhy ptáků, zejména papoušků, ale například i pštrosy - nandu pampové. Ze savců jsou to kozy, poník, osmáci a zatím jeden samec lamy alpaky, k němuž brzy přibude také samice,“ svěřil se provozovatel minizoo Tomáš Juga s tím, že: „Pokud nám to možnosti dovolí, rádi bychom chov rozšířili ještě o zemní veverky a psouny prériové, kteří jsou u dětí velmi oblíbení.“
   Podle slov starosty Roberta Stržínka vedení radnice věří, že příkladu města budou následovat také donátoři z řad komerčních subjektů. „Společně s Tomášem Jugou by se nám tak mohlo podařit například rozšíření vzdělávacích aktivit pro děti. Zároveň věříme, že se nebudou opakovat negativní zkušenosti z předchozího provozu. Budoucnost Fauna parku je tak do jisté míry závislá na chování jeho návštěvníků.“ doplnil starosta Stržínek.
Otevírací doba Fauna parku – Dětský ráj:
Listopad – Únor: 8 – 16
Březen a Říjen: 8 – 17
Duben – Září: 8 – 19
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí