Městská policie pořádá kurzy sebeobrany pro ženy
Městská policie pořádá kurzy sebeobrany pro ženy
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – Jak se bránit nebezpečnému útočníkovi, co můžu na svou obranu použít nebo jaké jsou zásady bezpečného chování? Nejen na tyto otázky získají v sobotu 10. a 17. prosince odpověď ženy a dívky z Valašského Meziříčí, pro něž místní městská policie připravila oblíbené kurzy sebeobrany.

„Sejdeme se vždy od 15.00 do 17.00 v tanečním sále Střediska volného času Domeček. Náplní kurzu bude reálná sebeobrana, kterou lze použít v praxi a může ji využít i netrénovaný člověk. Ženy se rovněž naučí zacházet s technickými prostředky pro osobní ochranu, jakými jsou například obranné spreje. Zároveň se dozví, jak použít běžné předměty, které mají právě u sebe. Součástí kurzu budou i zásady bezpečného chování spojené s částečnou taktickou a psychologickou přípravou,“ nastínila obsah kurzu Monika Zajícová, manažerka prevence kriminality Městské policie Valašské Meziříčí.

Kurzy sebeobrany pro ženy a dívky proběhnou vždy v sobotu 10. a 17. prosince zdarma. Pro účastnice, které předem nahlásí svoji účast na telefonu 702 185 442 nebo e-mailu zajicova@muvalmez.cz bude připraven malý dárek.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí